//
czytasz właśnie...

Gorzów Wielkopolski

Władza niezmiennie bohatersko walczy

  • Wprowadzili ustawę śmieciową w ramach przychylania społeczeństwu nieba, tzn. aby było lepiej i bardziej po europejsku.

No i zaczęło się: podwyżka opłat, totalny burdel – śmieci zalegają podwórka, bo odbierają je rzadziej niż przedtem. Kogo w tej sytuacji władza obarcza odpowiedzialnością? Oczywiście wszystkiemu są winni ludzie, czyli społeczeństwo, które za cholerę nie chce uznać, że narzucone decyzje władz są słuszne i zbawienne.

Ludzie są winni, bo nie segregują śmieci. Wiceprezydent Gorzowa Stefan Sejwa już kombinuje jak „zmusić mieszkańców do segregacji”, a z drugiej strony zbiera siły, aby kontrolować Kowalskiego czy np. do kubła biodegradowalne podstępnie nie wrzuca butelek. Jest to zapowiedź wprowadzenia jakiejś policji śmieciowej i wzrostu kosztów usuwania odpadków. To się musi skończyć podniesieniem podatku śmieciowego i bardziej opresyjnym działaniem urzędników.

Przed wprowadzeniem podatku śmieciowego płaciliśmy za śmieci mniej niż obecnie, a ich segregacja odbywała się na wysypiskach. Dla osiągnięcia końcowego celu, jakim jest zutylizowanie posegregowanych odpadów, ich frakcjonowanie w jednym miejscu, a nie w dziesiątkach tysięcy kubłów, jest wydajniejsze i tańsze. Poza tym wszyscy widzą, że ten cały nowy reżim śmieciowy to kolejna bzdura, która życia nie polepsza, a tylko uderza po kieszeni. To naturalne, że ludzie szukają obniżenia swoich dodatkowych kosztów wobec nieuchronności płacenia wyższego podatku. Jeśli jest możliwość, że można płacić mniej za śmieci, to nie dziwota, że ludziska odstawiają niesegregowane jako segregowane. Władza będzie nasyłała policję, sądy, sypała mandatami, ale to nic nie da.

Obecna wersja socjalizmu także „bohatersko walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju”. Walka ta skończy się tym, że opłaty za śmieci znacznie wzrosną, a obowiązkowo będziemy musieli państwu odstawiać tylko śmieci niesegregowane. Kategoria odpadów segregowanych z czasem zniknie, choć idea segregacja była najważniejszym celem wprowadzenia nowej ustawy i wyższych opłat.

Discussion

No comments yet.

Post a Comment