//
czytasz właśnie...

Pod fasadą

Upadek dolara blisko

  • Nowa książka James Rickardsa „The Death of Money” jest o nadchodzącym upadku światowego systemu monetarnego. Poniżej fragment wywiadu z autorem:

Jim Rickards: Moja nowa książka „The Death Of Money” jest o upadku dolara. Globalne załamanie system monetarnego oraz upadek dolara to to samo. Dolar jest kluczowym ogniwem w obecnym systemie. Jeżeli świat straci zaufanie do dolara, cały system się zawali. Czy wywoła to niepokoje społeczne i inne zaburzenia? Moim zdaniem już teraz mamy z tym do czynienia na Ukrainie. Chiny wysyłają okręty w okolice kilku skalistych wysp, o które spierają się z Japonią. Polityka monetarna Stanów Zjednoczonych była czynnikiem inicjującym Arabską Wiosnę. Niepokoje społeczne widzimy na całym świecie i nie sądzę aby ich skala miała się zmniejszyć.

Moim zdaniem politycy dalej będą brnąć w ślepą uliczkę. Nikt nie zdecyduje się na poważne zmiany strukturalne. Bezrobocie pozostanie wysokie, wzrost gospodarczy słaby, a USA utknie w kleszczach deflacji. Wszystko to prowadzi do pogłębiania się dysproporcji między wąską grupą bogatych ludzi oraz resztą społeczeństwa co spotęguje niepokoje społeczne.

Banki centralne wraz z rządami jasno pokazały, że wielkie banki nie mogą upaść. Teraz ponosimy tego wielkie konsekwencje. Działania banków są bardzo ryzykowne i lekkomyślne. Funkcjonują jak pasożyty. Rządy pomogły im rozrosnąć się do takich rozmiarów, że zdestabilizowały cały system. Moim zdaniem, nie dojdzie do spektakularnego upadku dużego banku. Rozpad systemu wymusi jednak zorganizowane selektywne bankructwa.

Więcej: http://independenttrader.pl/214,globalny_reset_wg_jamesa_rickardsa.html

Discussion

No comments yet.

Post a Comment