//
czytasz właśnie...

Pod fasadą

Ukraina chce popełnić harakiri

„[…] kijowska junta postanowiła popełnić widowiskowe harakiri wprowadzając sankcje na samą siebie. […] Premier Jaceniuk zawiadomił właśnie że oprócz paru innych rzeczy Ukraina w ramach sankcji zastopuje transfer gazu przez rurociągi idące przez jej terytorium. Straci na tym sama $7 mld rocznie w opłatach tranzytowych.

Nie wiadomo czy ktoś w Kijowie zauważył że ukraińskie auto sankcje są jednocześnie sankcjami na EU bo przecież zastopowanie przepływu gazu przez Ukrainę temu się równa. W ten sposób prezydent Putin nie potrzebuje wcale zakręcać unii kurka gazowego, ani nawet tym grozić. Wyręczyli go w tym fools w Kijowie. 

Fools w Brukseli natomiast będą teraz mieli poważny dysonans poznawczy. Jeszcze tego brakowało aby świeżo przyjęta na status kraju stowarzyszonego z EU i hołubiona w mediach Ukraina zaczynała swoją unijną karierę od odcinania reszcie dostaw energii. Mając takich przyjaciół unia nie będzie potrzebowała szukać wrogów. Nie da się wykluczyć że prawdziwą  intencją  amerykańskich handlerów jest zmuszenie unii, poprzez ukraiński szantaż z transferem, do udzielenia chwiejącej się juncie pomocy finansowej dużo wyższej niż te $7 mld w zamian za „rezygnację” z blokady tranzytu. Czy unia da się na to nabrać jest inną sprawą.”

Więcej: http://dwagrosze.com/

P.S. Minister spraw zagranicznych w tymczasowym bułgarskim rządzie Daniel Mitow wyraził zaniepokojenie możliwością wstrzymania tranzytu gazu przez Ukrainę po zaaprobowaniu w pierwszym czytaniu przez jej parlament sankcji wobec Rosji. Do MSZ w Sofii wczoraj wieczorem wezwano z tego powodu ambasadora Ukrainy.

Więcej: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/bulgaria-zaniepokojona-mozliwym-wstrzymaniem-dostaw-gazu-przez-ukraine/24mrn

Discussion

No comments yet.

Post a Comment