//
czytasz właśnie...

Gorzów Wielkopolski

Tusk policją odgrodził się od wyborców w Zielonej Górze

 • Strach obleciał premiera Tuska przed spotkaniem z prawicowymi studentami i zablokował ich policją.

Oto relacja zatrzymanej , uczestniczki udającej się na spotkanie z premierem:

Budowanie wizerunku kraju ludzi wolnych i odpowiedzialnych, kończy się na pozorowaniu wolności, które urasta do rangi najważniejszego spektaklu życia politycznego Donalda Tuska, zwłaszcza teraz, gdy kończy się kampania wyborcza, a premier niezdolny do mówienia prawdy, ogranicza się do wręcz wzorcowych pseudo spotkań z wyborcami.

Tymczasem 22 maja, w Zielonej Górze wizytę Pana Tuska można skomentować jedynie uśmiechem politowania. Po podaniu informacji o tym, że Premier przyjedzie do naszego miasta, a spotkanie jest wykładem otwartym (dla lokalnych środowisk) członkowie Kongresu Nowej Prawicy wraz z działaczami Ruchu Narodowego zjawili się na spotkaniu, na które nie zostali wpuszczeni, albowiem okazało się, że trzeba być wcześniej wpisanym na listę. Kto układał listę i w jaki sposób nie można się było dowiedzieć. Ponad dwie godziny czekaliśmy w holu na Pana Premiera, aby zadać mu kilka pytań i dowiedzieć się dlaczego środowiska prawicowe nie zostały wpuszczone na spotkanie, pomimo tego, że wśród nich byli studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy mieli prawo na nim być.

Jednak, jak na tchórza przystało, Donald Tusk wszedł tylnym wejściem w asyście BOR-u i do spotkania z nami nie doszło. Niestety kilka złośliwych komentarzy ze strony mediów i traktowanie nas jak powietrze przez osoby, które znajdowały się w gmachu pomieszczenia nie satysfakcjonowały panów ochroniarzy, bo gdy zdecydowaliśmy się wrócić do domów zostaliśmy zatrzymani przez BOR i przekazani policji. Policja twierdziła, że członkowie Kongresu Nowej Prawicy są podobni do poszukiwanych osób, a zatrzymanie nie ma nic wspólnego z przyjazdem premiera. Po oddaniu dokumentów nie mogliśmy się oddalić ponieważ panowie otrzymali dodatkowe rozkazy, aby nas jeszcze przytrzymać – oczywiście kto wydał taki rozkaz i dlaczego nie zostało to nam wyjaśnione. W ponad 30 stopniowym upale musieliśmy czekać aż pozwolą nam odejść, pomimo tego, że staliśmy kulturalnie, nie wnosiliśmy żadnych haseł i okrzyków, a wśród nas znajdowały się osoby niepełnoletnie, i nie było żadnych podstaw do pilnowania nas w asyście psów tropiących i kilkunastu policjantów. Jedynie oficer policji skomentował poczynania służb zdaniem – „nie chcielibyście żyć w państwie policyjnym”. W podobny sposób zostały potraktowane osoby ze środowisk narodowych oraz przypadkowi studenci, którzy wraz z nami wyszli z biblioteki.

Jak wiadomo dzisiejsza polityka to gra w pokera – wygrywa ten kto ma najsilniejszą kartę, a taką kartą w rękach rządu jest policja, która ma coraz częściej wręcz nieograniczone pole manewru. Nasuwa się tylko jedno pytanie, czy Donald Tusk ma prawo do decydowania o tym kto może zostać wpuszczonym na jego spotkania, zwłaszcza kilka dni przed wyborami i tuż po tym jak oznajmił, że nie pozwoli, aby partie uniosceptyczne dostały się do parlamentu? Czy Premier jest premierem tylko wybranej grupy osób, czy całego społeczeństwa? Takie zachowanie może świadczyć tylko o jednym – trwała tendencja wzrostowego poparcia dla ugrupowań prawicowych wyprowadza z równowagi tych, których marzeniem jest mieć monopol władzy.

Opracowała: Agata Wieczorek

Discussion

4 komentarze to “Tusk policją odgrodził się od wyborców w Zielonej Górze”

 1. Władza boi się Nowej Prawicy. W niedziele będziemy mieli niesamowitą okazję, aby sprawić, że będą bali się nas jeszcze bardziej.

  Posted by KNP Wschowa | 23 maja 2014, 21:51
 2. No i skończy się protestami i zamieszkami, czyszczenie Polski z komuny udało się tylko w 40% czas poprawić. Najpierw przy pomocy Urn Wyborczych.

  Posted by Vanguard | 23 maja 2014, 22:28
 3. Byłem tam osobiście z 6-letnią córką. Nas też zawinęli ale szybko puścili ze względu na córkę. Na zdjęciu stoi dwoje policjantów i trzech funkcjonariuszy BOR (nieumundurowani), pozostali zatrzymani są za osobą robiącą zdjęcie która też została później zatrzymana i spisana.

  Posted by Grzegorz | 24 maja 2014, 11:10
 4. Tusk się boi i to widać. Dalej rodacy, do urn, uwolnijmy Polskę i zacznijmy normalnie żyć 🙂

  Posted by ichigo | 24 maja 2014, 11:12

Post a Comment