//
czytasz właśnie...

Gorzów Wielkopolski

Szymon Gięty na wiceprezydenta!

Szymon Gięty z sekretarką. Gotowi do urzędniczej pracy.

  • Pierwsza debata kandydatów na prezydenta Gorzowa Wlkp. za nami.

Na pytanie prowadzącego debatę kogo z konkurentów na prezydenta wybrałbym na swojego zastępcę odpowiedziałem, że żadnego. Dodałem, że gdybym był przymuszany, aby jednak dać robotę komukolwiek z nich, to wolałbym na wiceprezydenta wziąć Szymona Giętego. On przecież zrozumiałby, że mój program „mniej podatków, tańszy Gorzów” sprzyja nie tylko kloszardom, ale wszystkim zwyczajnym gorzowianom. Nawet kloszardzi – w przeciwieństwie do czynowników – są inteligentni i wiedzą, iż mniejsze podatki oznaczają więcej pieniędzy w kieszeniach ludzi, którzy łatwiej otwierają portfele i swoje serca na nieszczęście innych.

Uważam swoich konkurentów za jednakowo skalibrowanych obrońców systemu, który polega na ograbianiu obywateli i napełniania po brzegi budżetów publicznych. Ich bardzo podnieca jak największy budżet i to, aby mogli wyżywać się do woli w wydawaniu nie swoich pieniędzy na nie swoje potrzeby. Wiadomo, że z samego tylko przeliczania prawie 500 mln zł w miejskiej kasie powstaje taki kurz, że cwani urzędnicy mają okazję utrzymać nie jedną kochankę oraz wesoło pić i zakąszać.

Część z kandydatów na „prezia” z dezaprobatą zareagowała na moją propozycję, żeby sprzedać budynek po milicji na Obotryckiej i broń Boże nie remontować go z budżetu na biura dla miejskich urzędników. Remont tego „zabytku” będzie kosztował krocie. Urzędnicy nie powinni urzędować w luksusach. Gorzów ma inne ważniejsze potrzeby. Obrońcy sytemu szczerze się z tym nie zgadzają i dali temu wyraz podczas debaty. Więcej mówi niż wyjaśnia, że większość moich konkurentów proponowała siebie nawzajem na stołek wiceprezydenta. Żaden z nich nie zaproponował mnie tej „fuchy”. Ja nie należę do ich towarzystwa, co poczytuję sobie za wyróżnienie.

Dlatego … Szymon Gięty na wiceprezydenta!

(Zdjęcie to jest ogólnodostępne w internecie. Nie wiem kto jest jego autorem. Jeśli jest chronione prawem autorskim, to proszę o info. Usunę je wtedy.)

Prawdopodobnie autorem tego zdjęcia jest gorzowski fotograf Daniel Adamski.

Discussion

No comments yet.

Post a Comment