//
czytasz właśnie...

Pod fasadą

Szwajcarzy odrzucają płacę minimalną

  • Blog Dwagrosze zamieścił wpis o odrzuceniu przez mądrych Szwajcarów szkodliwego pomysłu wprowadzenia płacy minimalnej.

Szwajcaria, ostatni bastion demokracji i rozsądku w coraz bardziej zidiociałym świecie, nie przestaje zadziwiać. Ostatnio Szwajcarzy zadziwili odrzucając w referendum inicjatywę związkokracji wprowadzenia płacy minimalnej CHF22/h. Bardziej zadziwiające niż samo odrzucenie tego socjalistycznego bękarta jest styl w jakim został on odrzucony. Był to ambarasujący dla lewactwa nokaut. Ponad 77% głosujących głosowało przeciw jak również zdecydowana większość kantonów: 24 na 26.

Niech by tak w jakimś kraju EU, nie mówiąc już o Polsce, odbyło się takie referendum! Wynik nietrudno przewidzieć – przeważająca większość byłaby za. W Polsce pewnie z 70 procent, może nawet lepiej… Najprawdopodobniej nawet większość z zaglądających na ten blog byłaby za (?), ulegając latom socjalistycznej indoktrynacji i zarzekając się jednocześnie że nie są socjalistami… 😉

Czego więc nie wie reszta Europy a co najwyraźniej wiedzą Szwajcarzy że głosują tak jak głosują, wbrew podszeptom wszelkiego autoramentu lewactwa? Czyż „godna” płaca minimalna nie jest postępem i istotną zdobyczą proletariatu w walce z kapitalistycznym wyzyskiem? Czy zapewnienie takiej płacy wszystkim pracującym nie jest zaszczytnym obowiązkiem każdego rządu i czy rząd szwajcarski czasem nie oszalał doradzając ludziom odrzucenie tej postępowej inicjatywy?

Wyjaśnienie wydaje się proste – Szwajcarzy po prostu myślą i mogą sami decydować. Reszta w Europie natomiast została skutecznie odzwyczajona od myślenia, a o decydowaniu o czymkolwiek szkoda nawet mówić. Zostały jedynie echa  retoryki marksistowskiej walki klasowej. No bo co to w końcu szkodzi bogatej firmie sypnąć trochę grosza ubogim robotnikom tak aby każdy związał koniec z końcem, nieprawda? Mniejsza o to że prawdziwym powodem trudności związania końca z końcem są najczęściej nadmierne podatki i ZUS…

Więcej: http://dwagrosze.com/2014/05/szwajcarzy-odrzucaja-place-minimalna.html#more-5078

http://dwagrosze.com/2010/10/socjalistyczny-dogmat-pacy-minimalnej.html

Discussion

No comments yet.

Post a Comment