//
czytasz właśnie...

Gorzów Wielkopolski

400 osób niosło flagę

SAM_0966W pokojowej atmosferze, bez zakłóceń i incydentów, ok. 400 gorzowian poniosło 2 maja główną ulicą Gorzowa (ul. Sikorskiego) 100-metrową flagę narodową. Pochód otwierali kibice Stilonu ze swoją flagą. Niesiono nieliczne transparenty: MY kochamy Polskę. ONI nasze pieniądze; Rachunek krzywd: korupcja, bezrobocie, kłamstwa; Czuwajcie! Polska w potrzebie!

Po ok. 40 min. pochód dotarł na pod Katedrę i tam flaga została zwinięta. Przedtem były dwa krótkie wystąpienia: Rafała Zapadki, w imieniu inicjatorów manifestacji i radnego Sebastiana Pieńkowskiego, w imieniu Klubu Gazety Polskiej. Zgromadzenie zakończono odśpiewaniem hymnu. (Wkrótce będzie film video).

Tekst wystąpienia R. Zapadki:

Patriotyzm to nie cepeliada i wyplatanie kotylionów. Patriotyzm to nieudawana duma z naszej tradycji i z naszej odrębności, które wyznaczają Polakom ważne miejsce pośród narodów świata. Patriotyzm jest także znakiem bólu i niezgody na zło oraz nieprawość, które osłabiają ojczyznę.  Patriotyzm to również odwaga przeciwstawiania się złemu rządzeniu. Rezultatem niedobrych rządów jest powstanie i utrwalenie się podziały my – oni. My naród, oni władza. Ten dramatyczny podział był obecny przez cały okres sowieckiej dominacji. Niestety dzisiaj znowu się odradza, bo władza powróciła do metod z PRL-u, takich jak kłamstwo i manipulacja na wielką skalę. Dzisiaj Polska jest rządzona za pomocą dzielenia obywateli na lepszych i gorszych. Do gorszych zalicza się tych, którzy są dobrymi Polakami, będąc jednocześnie gorliwymi katolikami. Nazywają ich pogardliwie moherami. Do gorszych zalicza się też uważających naród polski za najważniejszą wspólnotę, w której się żyje. Wyzywają takich rodaków od faszystów-nacjonalistów. Wreszcie do gorszej kategorii zaliczają kręgi władzy tych, którzy nie podzielają oficjalnego uwielbienia dla takich wynaturzeń jak homoseksualizm czy feminizm. Ten ostatni domaga się agresywnie  interwencji państwa w wykonywanie ról społecznych kobiety i mężczyzny. Tylko totalitarne państwo ma odwagę w to wkraczać. Odrzucających ideologię homoseksualną i urojenia feminizmu określa się mianem chorych z nienawiści. Patriota nie choruje na nienawiść, lecz choruje zawsze wtedy, gdy łamane są naturalne i moralne zasady życia społecznego.

Nasz kraj  jest piękny i bogaty. Jednak dostęp do bogactwa mają tylko nieliczni, a większość narodu jest od niego odgrodzona bezdusznym i niesprawiedliwym systemu narzuconym przez tych, którzy 23 lata temu dogadali się przy okrągłym stole. Od tego czasu energia narodu jest uwięziona przez wysokie podatki, korupcję urzędników i olbrzymi dług państwowy, który sprawia, że harujemy jak pańszczyźniani chłopi na zachodnich spekulantów i krajowe kliki. Odpowiedzialność za tę eksploatację i trwanie Polski w grupie najbiedniejszych krajów Europy spada na wszystkie rządy po 1989 r. W świetle tego być patriotą, to mówić odważnie i spokojnie – nie. Nie dla władzy, która nie rozumie i nie słucha narodu. Nie dla władzy, która nie kocha Polski i Polaków.

Tylko wolna, nieuległa, wielka Polska niepodległa.

Są z nami gorzowscy kibice. Przede wszystkim kibice Stilonu, którzy wcześniej wielokrotnie świętowali, z własnej inicjatywy, różne patriotyczne rocznice. Dobrze, że tu jesteście. Jestem pewien, że wielu mogłoby się od was nauczyć patriotyzmu. Cześć wam panie i panowie kibice.

Żeby Polska była Polska.

Discussion

One Response to “400 osób niosło flagę”

  1. Proźba do administratorów portalu o dodanie chociaż kilku zdjęć z tego wydarzenia.

    Posted by ZnanyISzanowany | 25 maja 2012, 18:40

Post a Comment