//
czytasz właśnie...

Gorzów Wielkopolski

Stanisław Bieda: Wielkie strzyżenie

  • Dzisiaj w Gorzowie Wlkp. odbyły się postrzyżyny żywego inwentarzy.

Samochody jadące od strony Wieprzyc w stronę dworców mogą skręcić w prawo w  ul. Jancarza nawet przy czerwonym świetle, dzięki zielonej strzałce. W tym miejscu postawiono tajniaka z nadajnikiem, a ten podawał policjantom w białych czapkach numery samochodów, które przed skrętem w prawo na zielonej strzałce nie zatrzymują się przed skrzyżowaniem, czyli numery wszystkich skręcających samochodów, bo przecież żaden normalny człowiek tam się nie zatrzyma.

Skrzyżowanie szerokie, widoczne na wszystkie strony, ruch minimalny a pieszych nie ma w ogóle. Na parkingu po przeciwnej stronie PKS-u grasowało siedmiu policjantów, którym grzały się długopisy od wypełniania mandatów.  Goli kierowców jak się patrzy. Towarzysz Szmaciak z poematu Janusza Szpotańskiego nie na darmo nawoływał: “Bo trzeba golić, strzyc to bydło, a kiedy padnie, zrobić mydło”.

Niby już nie ma komuny, ale postulat ten jest realizowany do dzisiaj.  Jak nie odsuniemy tych czerwonych szumowin od władzy, które nas strzygą, to doczekamy się i mydła. 

Stanisław Bieda

Discussion

No comments yet.

Post a Comment