//
czytasz właśnie...

Pod fasadą

Stanisław Bieda: Jak działają nasi okupanci

  • Ciekawe rzeczy opowiada p.Cezary Kazimierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w wywiadzie udzielonym tygodnikowi Do Rzeczy,  zatytułowanym ”Gorsi niż mafia”.

Otóż p.wiceminister finansów Jacek Kapica, przed naradą służb celnych, zagroził dyrektorom izb celnych wyrzuceniem z pracy, jeżeli nie będą stosować wymyślonej przez niego nowej interpretacji przepisów, zupełnie innej niż powszechnie stosowane do celów podatkowych od wielu lat. Skutek będzie taki, że wyrwie niewielką kwotę do budżetu na jakiś czas, bo najpewniej po procesach trzeba będzie zwrócić z odsetkami, ale kilkanaście firm w Polsce zniknie. I to wszystko w sytuacji,  gdy te same towary wyprodukowane za granicą są opodatkowane na starych zasadach.

Ciekawostką jest, że wykończy w ten sposób jedyną w Polsce firmę importującą specjalistyczne karetki pogotowia. Opisuje też przestępczy proceder praktykowany w Ministerstwie Finansów. Pojawia się rozporządzenie niepublikowane, o którym wie tylko kilka grup przestępczych. Eksploatują przepis latami do czasu, aż media zaczynają coś pisać. Wtedy przepis znika, przestępcy z pieniędzmi też i z czasem pojawia się nowy tajny przepis. Gdy sprawa trafia do prokuratury, ta stwierdza, że przestępstwo ewidentne, ale się przedawniło. W ministerstwie cisza – nikogo nie zwolniono. I tak się kręci w państwie prawnym.

Stanisław Bieda

Discussion

No comments yet.

Post a Comment