//
czytasz właśnie...

Gorzów Wielkopolski

Rocznica Wielkiego Zwycięstwa

 

Stowarzyszenie NARODOWY GORZÓW rozwiesiło w mieście plakaty z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej, 13 – 15 sierpnia 1920 r., która była najważniejszym zwycięstwem Polaków od czasu Bitwy pod Grunwaldem.

Sens wojny polsko – bolszewickiej

Wojna polsko – bolszewicka była wojną cywilizacji, było to starcie zideologizowanego komunizmem turaństwa z jednej strony a zachodniej kultury opartej na tradycji cywilizacji łacińskiej i wierze w Boga, z drugiej. W roku 1920 w polskich kościołach odprawiano Msze Św. w intencji uratowania ojczyzny i prawdziwej wiary, a w tym samym czasie bolszewickie kadry pod przewodnictwem towarzysza Lenina, czyniły plany połączenia rewolucji rosyjskiej z niemiecką i na „trupie pańskiej Polski” zbudowania w całej Europie bolszewickiego „raju”. Polska ponownie stanęła w obliczu swej dziejowej misji jaką jest stanowienie  przedmurza chrześcijaństwa. Symbolem tej szczególnej roli jaka przypadła nam Polakom stał się ksiądz kapelan Ignacy Skorupka, który z krzyżem w ręku zagrzewając żołnierzy do walki z siłami zła, zginął na polu chwały w bitwie pod Ossowem.

W wyniku wojny plany sowietów się nie powiodły, państwo polskie zachowało niepodległość a  naród polski otrzymał czas na wychowanie w duchu patriotycznym całego pokolenia, które następnie mężnie spełniło swoją rolę w latach II Wojny Światowej oraz w czasie gdy ten obiecany „raj” dotarł do Polski w roku 1939 i następnie w roku 1944.

Stowarzyszenie NARODOWY GORZÓW

poniżej kliknij – plakat 1

https://docs.google.com/file/d/0B-Xl-8kwJ7sFSk90bnI0NTBaWVU/edit?usp=sharing

poniżej kliknij – plakat 2

https://docs.google.com/file/d/0B-Xl-8kwJ7sFTjV2SzZpVWp0RzA/edit?usp=sharing

Discussion

No comments yet.

Post a Comment