//
czytasz właśnie...

Gorzów Wielkopolski

W środę 2 maja chodźcie z nami

Zapraszamy na pokojową manifestację patriotyczną.

Chodźcie z nami! W święto Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
poniesiemy ul. Sikorskiego 100-metrową biało-czerwoną.

W środę 2 maja 2012 r. zbiórka o 16:00 koła pomnika A. Mickiewicza i hotelu Qubus.

Wymarsz pochodu na plac przy Katedrze o 16:20.

Inicjatorem manifestacji jest witryna Przewietrzyć Gorzów: Rafał Zapadka, Stanisław Bieda, Mirosław Raiter, Zbigniew Wrześniak.

Współorganizatorzy: Klub Gazety Polskiej (Sebastian Pieńkowski) i Damian Kowalczyk.

 

Czuwajcie! Polska w potrzebie!

Nasz patriotyzm jest ufundowany na dumie z dokonań ojców i dziadów. Czerpie siły witalne z wywalczonego prawa narodu do suwerennego państwa. Jest utwardzany przez niezgodę na przejawy zła w państwie i społeczeństwie. Jesteśmy patriotami, którzy potrafią godnie i stanowczo upominać władzę, ilekroć odważy się ona kłamać, lekceważyć potrzeby narodu i osłabiać suwerenność jego państwa. Dotykają nas do żywego opinie, formułowane zagranicą, a także przez rządzących, że Polacy są narodem mniej wartościowym oraz fałszywe oskarżenia o współdziałanie z Niemcami w zagładzie żydów. Nasz patriotyzm jest orężem przeciwko różnym przejawom antypolonizmu.

Polska znowu jest na historycznym zakręcie. Od tragicznej śmierci w katastrofie smoleńskiej Prezydenta RP, dowódców naszej armii oraz innych osób postępuje destrukcja naszego państwa. Dzień po dniu zdaje ono coraz gorzej egzamin wobec narodu, źle wypełniając przyjęte zobowiązania i obietnice. Nie sposób wskazać dziedzinę, zarządzaną przez państwowe instytucje, w której sprawy szłyby dobrze. Naczelną zasadą, której ulegają setki tysięcy urzędników niestety nie jest praworządność, lecz korupcja i sprzyjanie interesom klik. Niekiedy pod naporem faktów przyznają to nawet osoby sprawujące oficjalne urzędy. Prokurator oskarżająca w gorzowskiej aferze budowlanej uznała za właściwe stwierdzić, że „Wszystko odbywało się w atmosferze wszechwładnej korupcji. Bez przyzwolenia prezydenta i jego urzędników korupcja nie byłaby możliwa na tak wielką skalę”.

 Realnie jest zagrożony poziom życia naszych rodzin. Nadciąga kryzys gospodarczy, który zapowiada stagnację i biedę. Można odnieść wrażenie, że władza nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji. Nadal zadłuża przyszłe pokolenia, podnosi podatki do granic wytrzymałości i lekką ręką dokłada ok. 8 mld $ na ratowanie strefy euro. Dlaczego biedni Polacy muszą pomagać spłacać długi Zachodu i harować do 67-ego roku życia?!

 Pojmujemy patriotyzm jako obowiązek troski o teraźniejszość i przyszłość naszego kraju. Chcemy, aby nasze przywiązanie do Polski i odpowiedzialność za jej los dodawała nam sił do zwalczania niebezpieczeństw zagrażających ojczyźnie oraz odsunięcia od władzy ludzi, którzy nie kochają Polski i Polaków.

 Rafał Zapadka

Discussion

No comments yet.

Post a Comment