//
czytasz właśnie...

Gorzów Wielkopolski

Przewietrzyć Gorzów czyli oczyścić jego stajnie!

W obliczu wielkiej afery korupcyjnej, która na 31.01.2012 r. skutkuje nieprawomocnym wyrokiem skazującym urzędującego Prezydenta Gorzowa na:
– 6 lat kicia
– zapłacenie 525 100 zł (bez odsetek); na tę kwotę składają się: grzywna, naprawa szkód i opłata na skarb państwa,
zalecanie tylko przewietrzenia Gorzowa może się wydać absolutnie niewystarczające. Chyba właściwsze byłoby zachęcanie mądrych i dobrych gorzowian do radykalnego oczyszczenia miasta z wszelkiego syfu i nieprawości, wzorując się na Augiaszu, który zaniedbane i zanieczyszczone stajnie doprowadził do porządku w ciągu jednego dnia.

Z uzasadnienia wspomnianego wyroku wynika, że w naszym mieście powstała sitwa, a nawet można powiedzieć – mafia, grupująca urzędników i przedsiębiorców, z Prezydentem Tadeuszem Jędrzejczakiem w roli capo di tutti capi. Jednak jeśli porównać „naszego mafiosa” np. z takim Al Capone, to wypada on żałośnie, niczym pinczerek wobec bulteriera. Wszak Capone nie dał się złapać za żadne poważne przestępstwo i musieli go przyskrzynić za trywialne unikanie płacenia podatków.

Inaczej Jędrzejczak, który tak prowadził swoje przekręty, że sędzia nie miał problemów, aby orzec (nieprawomocnie), że „działał w wykonaniu z góry powziętego zamiaru”, „wykorzystując faktyczne uzależnienie od siebie”, „podjął decyzję o wypłacie nienależnej kwoty”. Proces pokazał, że Gorzów ma Prezydenta, który nie tylko jest kryminalistą (póki co jeszcze niewiążąco), ale i tandeciarzem, niezgułą, figurą bardziej z gangu Olsena, niż z półświatka kutych na cztery nogi gangsterów. Niestety i w tej dziedzinie nasze miasto ustępuje miejsca innym. W naszym nieszczęśliwym kraju rozdrapywanie budżetów samorządowych przez różne kliki jest sprawą zwyczajną. W innych miastach prezydenci i burmistrzowie też kradną na potęgę, ale przynajmniej nie pozwalają prokuratorom i sędziom wtrącać się w swoje geszefty, a jeśli już to tylko w charakterze consigliere.

Ambicją witryny przewietrzyc-gorzow.pl będzie sygnalizowanie nasilania się nieprzyjemnych zapachów, wydobywających się z nie sprzątanych latami gorzowskich stajni życia publicznego. Będziemy także poszukiwali odpowiedniego dla Gorzowa Augiasza, który będzie zdolny skutecznie i szybko usunąć miejski gnój.

Rafał Zapadka

Discussion

No comments yet.

Post a Comment