//
czytasz właśnie...

Gorzów Wielkopolski

Podsycają wrogość między Gorzowem a Zieloną Górą

  • Zarząd Województwa Lubuskiego planuje wybudować w Zielonej Górze szpital dziecięcy i w ten sposób podsycił wrogość pomiędzy Gorzowem a Zieloną Górą.

Listem otwartym do Marszałek Polak zareagował na to Marek Pogorzelec. Napisał on m.in.: „Szpital dziecięcy w Gorzowie nie przeżył nawet trzech lat pod rządami Zielonej Góry (to znaczy Województwa Lubuskiego). Teraz planujecie budować taki szpital w Zielonej Górze, spodziewając się, że wszyscy „Lubuszanie” się z tego faktu ucieszą. […]Wybudowaliście Nowy Drzonków i czynicie zielonogórzanom różne inne wygódki, ale z mostem drogowym na Odrze w Kostrzynie przez 15 lat zielonogórskich rządów na tej nieszczęsnej ziemi nie poradziliście sobie, a byli pracownicy „rozmontowanego” (nie mogę napisać, że zlikwidowanego, bo nawet tej procedury nie udało się dopełnić) szpitala w Kostrzynie do dziś nie otrzymali zasądzonych zaległych wynagrodzeń. […]”

Dalej można przeczytać, że marszałkowo skąpi środków na usunięcie azbestu z elewacji gorzowskiego szpitala i gorzowianie muszą „bezczynnie się przyglądać, jak resztki materiału spod płyt elewacyjnych wyciąga wiatr i roznosi na przylegające osiedla domów mieszkalnych”.

„Opływacie w dobrobycie, który pozwala Wam wozić powietrze w najnowszych pociągach kursujących między [naszymi] miastami, […] podczas gdy publikowane są fakty z konkretnych kursów pociągów wożących gorzowskich studentów do Poznania i z Poznania w takich warunkach, by znienawidzili nasze miasto [Gorzów]” – to kolejny zarzut kolegi Pogorzelca.

Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze jest najdroższym urzędem w kraju http://przewietrzyc-gorzow.pl/lubuskie-w-uscisku-sitwy

 

 

Discussion

No comments yet.

Post a Comment