//
czytasz właśnie...

Gorzów Wielkopolski

Odmęty absurdu i szaleństwa

  • Czy zastanowiło Was dlaczego w XXI w., w dobie internetu i możliwości komunikowania się z szybkością światła, protokoły obwodowych komisji wyborczych nie są umieszczane w sieci?

Gdyby tak było, to nawet gimnazjalista miałby możliwość sprawdzenie poprawności wyników wyborów. Byłaby pełna jawność, a nawet transparentność (ich ulubione słowo, które używają jako obietnicę – dążymy do transparentności). Jednak z jakichś tajemniczych przyczyn tej transparentności w ustalaniu wyników nie ma. Co najwyżej trochę ulituje się i łaskawie wymieni, aby zatkać gęby wątpiącym w sens tej wyborczej szopki, Państwową Komisję Wyborczą na inną. Po tej podmiance PKW będzie ta sama, ale nie taka sama. (Za pierwszej komuny wprowadziło w obieg hasło „Partia ta sama, ale nie taka sama”.)

Z PKW sobie jakoś poradzi, ale jeszcze musi zlikwidować tę uwierającą wielką różnicę pomiędzy zatwierdzonymi wynikami a wcześniejszymi badaniami sondażowymi, które – o zgrozo – dawały zwycięstwo niesłusznej partii.

Ale powoli zbiera się do kupy. Najpierw opierdoliło szaleńców (co to chcą unieważnić wybory) i ciągną za sobą wszystkich szczerych demokratów w „odmęt absurdu i szaleństwa”. Do pozostałej publiczności przemówiło łagodniej, za pośrednictwem newsweek.pl. Napisało tam, że przyczyny rozbieżności między jedynie słusznymi wynikami a exit poll, to „błędy głosujących, okłamywanie ankieterów, błąd w skomplikowanej metodologii”.

Natomiast dużą ilość głosów nieważnych wyprodukowali – to prawda już zatwierdzona – prawie wyłącznie wyborcy PiS, gdyż są najczęściej starymi durniami, prymitywami z wykształceniem podstawowym i zawodowym, a na dodatek mieszkają w mniejszych miastach, gdzie psy dupami szczekają.

Oh, chyba się trochę pogubiłem. Ono z obfitości serca chciało tak napisać, lecz ostatecznie napisało bardzo grzecznie (http://polska.newsweek.pl/wyniki-wyborow-samorzadowych-i-badanie-exit-poll-newsweek-pl,artykuly,352387,1.html#alertSG). Jeszcze raz przepraszam, że mi się wymskło. Brak czujności spowodował, że ledwo skrywane intencje wziąłem za rzeczywistość. Należy mi się kara.

Discussion

No comments yet.

Post a Comment