//
czytasz właśnie...

Precz z komuną

W obronie wolności słowa

Artur Zukow Przewietrzyć Gorzów Wlkp

Artur Zukow Przewietrzyć Gorzów Wlkp

Dr Marek Kuczyński, Rzecznik Prasowy Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej w Zielonej Górze nadesłał nam następujący komunikat:

Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zaprasza wszystkich, którym droga jest idea wolności słowa, do udziału we mszy św. oraz marszu w obronie telewizji TRWAM i wolnych mediów w Polsce. Msza św. odprawiona zostanie w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w sobotę 14 kwietnia [w Zielonej Górze].
Bezpośrednio po mszy, o godz. 13.00, wyruszamy spod kościoła do ratusza, gdzie odczytana zostanie petycja w obronie TV TRWAM i wolności w mediach. Jako współorganizator wydarzenia, zapraszamy do udziału w nim wszystkich, bez względu na wyznanie czy poglądy polityczne. Chodzi bowiem o obronę idei równości wobec prawa.
Przynosimy biało-czerwone flagi oraz inne emblematy narodowe. Na ewentualnych transparentach umieszczamy hasła broniące demokracji.
Pokażmy, że mamy determinację bronić wolności słowa. Inni byli za to w przeszłości zabijani lub więzieni. Nam trzeba jedynie dać świadectwo.

Discussion

No comments yet.

Post a Comment