//
czytasz właśnie...

Pod fasadą

Niemcy podstępem niszczą konkurencję

 • Niemcy są podstępni. Dążą do podporządkowania sąsiadów, szczególnie tych na wschód od swoich granic. Po staremu ich celem jest eksploatacja narodów Europy, dzisiaj pod jarzmem UE, której są kierownikiem.

  Właśnie wynaleźli i opatentowali sposób zmuszający zagraniczne firmy do płacenia swoim pracownikom według niemieckich stawek. Wystarczy, że polski tir wjedzie z towarem do Niemiec, a siedzący za kółkiem polski kierowca musi otrzymać 8,5 euro za godzinę (ok. 37 zł). Narzucona wysokość płacy, dobra dla pracownika, w trymiga wykończy nasze firmy transportowe, gdyż muszą one splajtować pod ciężarem rosnących kosztów.

  Polak lub Rumun zbierający w sezonie szparagi u bauera nie dostanie oczywiście 8,5 euro za godzinę. Państwo niemieckie dba o swoich rolników: raz dostarcza im towarowymi wagonami niewolników, a innym razem uwalnia ich od obowiązkowej także dla zagranicznych firm płacy minimalnej.

  Niemieccy urzędnicy będę surowo karać (do pół miliona euro) polskich przewoźników za brak przetłumaczonych na niemiecki papierów, zaświadczających o stosowaniu się do ich stawki za godzinę.

  Mamy do czynienia ze swoistą germanizacją umów o pracę. Jest to taki sam gwałt jak germanizacja polskich szkół w zaborze pruskim w latach 1901 – 1902, polegająca na zmuszaniu polskich dzieci do modlitw i nauki religii tylko w języku niemieckim. To wtedy powstała Rota: „Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz. Ni dzieci nam germanił.”
  Na obecnym etapie „germanienie” nie robi chyba na nas szczególnego wrażenia. Niestety.

Discussion

No comments yet.

Post a Comment