//
czytasz właśnie...

Pod fasadą

Niemcy nasz wróg

  • Wolno łączyć wybuch trwającego właśnie jarmarcznego widowiska knajpianych podsłuchów i molestowania dziennikarzy z zamachem Niemców na nasz węgiel. Angela Merkel zaproponowała 16 czerwca br. Komisji Europejskiej przyspieszenie ograniczenia emisji CO2. UE chce wycofać z obiegu 900 mln zezwoleń na emisję dwutlenku węgla w 2021 r., a Niemcy żądają, aby to nastąpiło już w 2017 r.

Z punktu widzenia naszych wrogów będzie lepiej, gdy Polacy będą się ekscytować przygotowanymi specjalnie dla nich widowiskami, niż mieliby na serio wziąć się do obrony swoich żywotnych interesów.

Jeśli Niemcy przeforsują swój plan, to nasz przemysł węglowy upadnie, bezrobocie wzrośnie i … wyjeżdżaj z kraju kto może. Polska będzie jeszcze łatwiejszą zdobyczą. Może tylko wtedy lamentować i bezradnie pytać „Jakim prawem?”. A wilki odpowiedzą przez zęby – jak dawno przewidział biskup Krasicki – „Smacznyś, słaby i w lesie!”

 

Ignacy Krasicki, Jagnię i wilcy

Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie.

Dwóch wilków jedno w lesie nadybali jagnię;

Już go mieli rozerwać; rzekło: «Jakim prawem?»

«Smacznyś, słaby i w lesie!» — Zjedli niezabawem.

Discussion

One Response to “Niemcy nasz wróg”

  1. http://wpolityce.pl/gospodarka/201803-o-tym-jak-minister-tamborski-polska-chemie-sprzedal-tego-w-stenogramach-wprost-nie-przeczytacie-w-tle-sprawy-duet-kantor-kulczyk

    to nie koniec. kiedy „kumaci” alarmowali jak zarządcy Ciechu sprzedawali technologię TDI wraz z listą odbiorców czego efektem były setki bezrobotnych w Zachemie gdzieś tam w Poznaniu czy Sopocie trwały popijawy przy grillu. Przyszły jewrowybory i w podzięce za nędzę lud w „Brombergu” wybrał czerwonych. Mentalność niewolnicza. Z węgla można pozyskiwać gaz. Jak się kopalnie zamknie, albo co gorsza dalej się będzie płacić czternastki, to zostanie przerzucić się na gaz. Ale zaraz przecież gaz można mieć z węgla. A przemysł chemiczny jak będzie działał i zatrudniał, jak uzależniony jest od gazu jak żaden inny. Tym samym wystarczy tylko stronnictwu pruskiemu i ruskiemu zainwestować drobne w media i system edukacji i ma się durny Naród w garści. Ponarzekają, popłaczą że drogo, że roboty nie ma, że podatki, i tak w koło Macieju.

    Posted by AW$LD | 22 czerwca 2014, 23:01

Post a Comment