//
czytasz właśnie...

Pod fasadą

Nie będziemy umierać za Kijów

  • O państwie ukraińskim nie można nawet powiedzieć, że istnieje ono teoretycznie. W porównaniu z nim Polska to potęga, bo jednak – wg min. Sienkiewicza –  teoretycznie istnieje.

Na wschodzie Ukrainy wojska prezydenta Poroszenki, ponad 6 tys. żołnierzy, zostały otoczone przez separatystów. Kijów nie może im pomóc – nie przyśle amunicji, żywności i lekarstw. Separatyści obiecują okrążonym wyjście z kotła, ale bez broni.

Ukraina jest bankrutem skazanym na rozpad. Obama oznajmił – „Nie bierzemy pod uwagę wojskowej konfrontacji Stanów Zjednoczonych z Rosją w tym regionie”. Wychodzi, że Rosja weźmie co się jej uda, a reszta Ukrainy będzie kondominium zarządzanym przez Niemcy, USA i Izrael.

Obama był szczery do bólu i przypomniał, że Ukraina nie jest członkiem NATO i w związku z tym USA nie mają traktatowych zobowiązań do jej obrony. USA, dodał, będą natomiast dalej wspierać Ukraińców dyplomatycznie i finansowo, by pomóc im uporać się z trudną sytuacją.

Znikąd żadnej pomocy dla Ukrainy. Nikt nie będzie umierał za Kijów.

Więcej: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1217537,Obama-o-Ukrainie-nie-bedzie-konfrontacji-z-Rosja-w-tym-regionie-%5Brelacja%5D-

Discussion

No comments yet.

Post a Comment