//
czytasz właśnie...

Pod fasadą

Nasi nadzorcy przywołani do porządku

 1. Polska jest zadłużona. Rządowi brakuje pieniędzy.
 2. Rząd musi pożyczać albo dodrukować. Jedno i drugie jest fatalne dla niewolników zwanych uprzejmie obywatelami.
 3. Drukowanie (np. wprowadzanie lepiej zabezpieczonych banknotów, zakup przez NBP obligacji rządowych) jest złe, ale pożyczanie od spekulantów zachodnich jest złe w stopniu najwyższym, bo uzależnia od nich silniej niż kokaina.
 4. Banki, które rządzą światem zmuszą Polskę do zaciągnięcia u nich nowych kredytów, a pomysły dodrukowywania złotówek utrącą. Dodrukowywać mogą tylko państwa poważne, np. USA, W. Brytania, UE. (Oni dodrukują ile tam już trzeba dla takich gołodupców jak np. Polska.) Państwa pozostałe mają rozkaz pożyczać od państw poważnych. Nieposłuszni będą przywoływani do porządku.
 5. Argusowe oko Rothschildów i Rockefellerów wytropiło samowolę Prezesa Marka Belki i polskiego rządu. Pogrozili więc palcem, odpalając knajpiane taśmy i artykuł w amerykańskiej agencji Bloomberg. Stoi w nim jak byk, że Belka jest najgorszym szefem banku w centralnej Europie. Roma locuta, causa finita.
 6. Nasi nadzorcy, obsiadający stery naszego teoretycznego państwa, na pewno zrozumieją powinność swej służby. Przegrupują się i znajdą w swoich szeregach nowego Umiłowanego Przywódcę, który elegancko będzie dalej zadłużał kraj u grandziarzy finansowych, a dodruku złotówek zaniecha.

Discussion

One Response to “Nasi nadzorcy przywołani do porządku”

 1. To, że armia III RP Ludowej to sami szpiedzy jest wiedzą powszechną dla ludzi umiejących czytać. Natomiast, że szef świeczników orientuje się w świecie, jakby trochę poniżej rozgraniętej 17-latki, która wie kim jest „premier”, jest nie lada nowością. Z drugiej strony na tym tle widać, dlaczego te środowiska (jarzębin) są warte dla lichwiarskiej międzynarodówki miliardy.

  Z ciekawostek to Stanisław Michalkiewicz powiedział skąd wzięło się przezwisko kukuńka. Pochodzi ona z kręgów dyplomacji, co możnaby rozszyfrować jako: Polska{stop}Prezydent{stop}kuku{stop}na{stop}muniu{stop}

  Posted by Marcin | 8 lipca 2014, 23:45

Post a Comment