//
czytasz właśnie...

Mirosław Raiter

Mirosław Raiter: Cios w miękkie podbrzusze Rosji

  • Jeżeli włoży się rękę pomiędzy zaciskające się szczęki imadła, to kości dłoni mogą zostać tak pogruchotane, że żadna terapia nie przywróci sprawności tej dłoni. Swoje dłonie w imadło po kolei wkładają w imieniu Polski; Kaczyński, Komorowski i Tusk. To co Ci politycy wyczyniają w sprawie Ukrainy dowodzi, że nie zasługują Oni na określenie nawet najmniejszego mężyka stanu.

Rozgrywka o Ukrainę jest trywialnie prosta. Na linii Germania-Rosja już od dobrego roku iskrzy. Niemcy, którzy otrzymali wolną rękę ze strony USA w zarządzaniu Europą wzięli się ostro do roboty. Nie walczą na dwa fronty jak podczas II wojny światowej, tylko kontynent podporządkowują regionami. Południe jest już pod całkowitą kontrolą niemieckich banków. Z Francją mają nieformalny układ o unikaniu konfrontacji na kontynencie. W stosunku do United Kingdom stosują kontrolowaną politykę ograniczania wpływów Anglosasów na kontynencie. W Europie środkowej poprzez swoją agenturę mają pełną kontrolę na poszczególnymi państwami , w tym nad Polską. Na naszych oczach w pełni wdrażana jest koncepcja Mitteleuropy.

Pod pozorem nie podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejska/Europeica Germania/ wywołano antyrządowe zamieszki na Ukrainie. Wykorzystano przy tym postbanderowską partię Swoboda. Dla Niemców Ukraina ma być surowcowym landem zaopatrującym niemieckie fabryki.

W tym roku na Ukrainie zebrano 50 mln ton zbóż / Polska 27 mln ton/. Potencjał bonitacyjny tego państwa eksperci oceniają na 100 mln ton. Pod rządami Janukowicza, Ukraina stała się poważnym graczem na rynku globalnym. W stosunku do Rosji Janukowicz prowadzi politykę podobną do prezydenta Łukaszenki. Być niezależnym, ale wykorzystywać swój potencjał gospodarczy w stosunkach gospodarczych. Byłą premier Julię Tymoszenko wsadzono do więzienia nie za politykę, tylko za to, że podpisała wielce szkodliwą umowę gazową z Rosją. W wyniku tej umowy Ukraina podobnie jak Polska płaciła jedną z najwyższych cen za gaz ziemny w Europie. To za sprawą Janukowicza Ukraina zmniejszyła zakupy gazu w Rosji. Politykę próbuje prowadzić w taki sposób, aby stać się energetycznie samowystarczalnym państwem. Prawdopodobnie zasoby gazu łupkowego Ukraincy mają co najmniej tak duże jak w Polsce.

Próba zamachu stanu na Ukrainie to cios wymierzony przez Niemcy w miękkie podbrzusze Rosji. W Europie może być na prawdę gorąco. Rosjanie widząc działanie Niemiec, mogą pójść na całość. I wcale nie musi to zakończyć się na działaniach wobec Ukrainy. Wydatki na zbrojenia w Rosji mają dojść do prawie 300 mld zł rocznie /Polska wydaje 31,2 mld zł/, jest to wciąż państwo o olbrzymim potencjale zbrojnym. Po prostu Ruskim w Europie nikt nie jest w stanie się przeciwstawić.

Oceniając to co się dzieje na Ukrainie trzeba patrzeć kompleksowo. Historycznie ujmując, sojusz szowinistów Ukraińskich spod znaku UPA z Niemcami , doprowadził do wymordowania 150 tys. Polaków na Kresach płd-wschodnich. Niemcy polskich polityków potraktowali jako polityczne zderzaki. Żaden z poważnych polityków państw ościennych nie zaangażował się tak jak „nasi” politycy. Dla Polski nie przyniesie to żadnych korzyści, a sojusz z postbanderowcami jest nie do przyjęcia.

Mirosław Raiter

Discussion

No comments yet.

Post a Comment