//
czytasz właśnie...

Gorzów Wielkopolski

Michał Sołtys: Prawda o uwalnianiu zawodów

  • Chciałbym się podzielić spostrzeżeniem na temat uwolnienia zawodów. Mianowicie, miał być łatwiejszy dostęp do wybranych zawodów. Niestety nadal tak nie jest. Wyjaśnię na przykładzie Licencji Pracownika Ochrony.

Dawniej, aby uzyskać możliwość wykonywania tego zawodu należało ukończyć kurs i zdać egzamin państwowy w policji. Po jego zdaniu składało się wniosek policji o pozwolenie na broń i otrzymywało się jr bezpłatnie. Jedyne dodatkowe koszty musiał ponosić ten, kto chciał mieć uprawnienia do zabezpieczania imprez masowych.
,,Po uwolnieniu tego zawodu” państwo nadal utrudnia i wyciąga pieniądze. Mianowicie teraz także
trzeba zaliczyć kurs przygotowawczy i zdać egzamin końcowy w policji. Ale aby dostać pozwolenie na broń trzeba zapłacić 600 zł za dodatkowy kurs i zdać egzamin za 300 zł. Egzamin poprawkowy kosztuj 300 zł. Oprócz tego, aby móc jeździć w konwojach trzeba zaliczyć kolejny kurs, no i znowu trzeba zapłacić.

Podobno prawo nie działa wstecz…, a jednak każdy kto miał uprawnienia przed „uwolnieniem zawodu” musi na nowo zaliczyć kursy i zdać egzaminy, czytaj: i znowu zapłacić. To jest bardzo nieuczciwe!

Uwolnienie zawodów jest dla państwa doskonałym pretekstem do wyciągnięcia pieniędzy z naszych kieszeni. Barierą są nie tylko egzaminy i pozwolenia, ale i pieniądze, które należy zapłacić za otrzymanie licencji.

Michał Sołtys

Discussion

No comments yet.

Post a Comment