//
czytasz właśnie...

Filmy video

Mateusz Kowalczyk: II Kongres Nowej Prawicy

 • Wczoraj w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki odbył się II Kongres Nowej Prawicy. Ponad 2 tysiące sympatyków idei konserwatywno – liberalnej, wzięło udział w imprezie organizowanej przez fundację ‘’Najwyższy Czas’’ i Nową Prawicę Janusza Korwin-Mikkego. Całość została podzielona na dwie części, kongres oraz konwencję wyborczą.

Pierwszą część tradycyjnie rozpoczęto od Mazurka Dąbrowskiego, następnie występowały prawdziwe gwiazdy prawicy. Janusz Korwin-Mikke szybko rozgrzał zebrane tłumy swoim żywiołowym przemówieniem. Oprócz prezesa Nowej Prawicy, można było wysłuchać wystąpienia znanego wszystkim redaktora Stanisława Michalkiewicza, który życzył powodzenia w nadchodzących wyborach i zaznaczał – wejście do europarlamentu to będzie włożenie nogi w drzwi. Jak już włożycie nogę w drzwi, to nikt Wam tych drzwi przed nosem nie zatrzaśnie. Trzeba stosować zasadę walk wschodnich, która polega między innymi na tym, aby wyzyskać na swoją korzyść siłę wroga – kontynuował często przerywane gromkimi oklaskami swoje przemówienie Stanisław Michalkiewicz.

Następny w kolejności był prof. Bogusław Wolniewicz, który wygłosił dość kontrowersyjne dla obecnych na sali tezy. Mówił min. o tym, że demokracja jest ustrojem ludzi wolnych, a wolny rynek nazwał utopią. ‘’Demokracji trzeba bronić i pracować nad jej naprawianiem i ulepszaniem’’ – zaznaczył profesor. Uznaję sporność tych moich poglądów. Dążenie do pełnej zgodności poglądów, to cecha politycznego sekciarstwa. My budujmy szeroki front – dodał.

W tej części przemawiali jeszcze min. Przemysław Wipler, Marek Migalski, Adam Wielomski, Tadeusz Płużański, Wojciech Grzelak i inni zaproszeni goście.

Pół godziny przerwy na rozmowy kuluarowe, a następnie konwencja wyborcza Nowej Prawicy. Taki był dalszy ciąg wielkiego prawicowego kongresu. Zanim jednak rozpoczęła się prezentacja ‘’jedynek’’, v-ce prezes partii Jacek Wilk odczytał preambułę nowego projektu konstytucji, która brzmi:

„My naród, obywatele państwa Polskiego, pragnąc wiernie zachować, sumiennie utrwalać i rozumnie rozwijać wszystko co najlepsze z Polskości, Wiarę szlachetnych przodków naszych, umiłowanie pradawnych swobód osobistych i politycznych, najlepsze zasady, uświęcone tradycją obyczaje, kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie narodu i Europy i niezłomny sprzeciw wobec obcej zwierzchności i ingerencji w życie prywatne, a nade wszystko wieczną miłość do suwerennej Polski, otrzymawszy od stwórcy jego prawa oraz dary rozumu i wolnej woli, które mają czynić każdego z nas roztropnym, sprawiedliwym, odpowiedzialnym, różni z natury a równi w prawie, wierząc że każdy jest kowalem własnego losu i szczęścia, zaś siła wspólnoty wynika ze zdolności cnót i możności jednostek ją tworzących stanowimy niniejszą konstytucje, aby żyć w ojczyźnie wolności, która daje dobrobyt, pokój i najlepszy byt dla indywidualnego rozwoju. Boże błogosław Polsce i Polakom”

Podczas konwencji zaprezentowani zostali liderzy list KNP do europarlamentu z całej Polski. Spośród trzynastu jedynek nie zabrakło niespodzianek. Warszawskim liderem został Pan Michał Marusik, co było z pewnością sporym zaskoczeniem dla wszystkich zgromadzonych. To nie my musimy prosić o poparcie Polaków, to my musimy poprzeć ich dążenie do wolności – mówił w swoim wystąpieniu kandydat.

W naszym okręgu nr.13 (woj.zachodniopomorskie i lubuskie) numer jeden przypadł dla byłego burmistrza Kamienia Pomorskiego, Stefana Oleszczuka. Żeby zrobić z ludzi niewolników, trzeba im wmówić, że wszystkie problemy, to problemy społeczne – takimi słowami rozpoczął swój świetny występ Pan Oleszczuk.

Ostatnim prezentowanym kandydatem był sam prezes Janusz Korwin-Mikke, który w swoim wystąpieniu programowym opowiadał o celach jakie stawia partia w przyszłym europarlamencie. Parlament Europejski niczego nie załatwi, bo nic nie może, my będziemy ośmieszać i pokazywać od środka całe zło, które jest narzucane całej Europie – mówił kandydat ze Śląska.

Odśpiewanie „Boże, coś Polskę” zamknęło konwencję wyborczą. Po zakończeniu ostatniej części Kongresu, wszyscy przeszli ulicami Warszawy pod Plac Zamkowy w Marszu Wolności.

Kilka słów na podsumowanie całego wydarzenia. ‘’Nowa Prawica – Wolna Europa’’ pod takim  hasłem Kongres Nowej Prawicy startuje w nadchodzących wyborach do parlamanetu europejskiego. Na próżno szukać celebrytów wśród zaprezentowanych na konwencji kandydatów. Celebryci występujący w mainstreamowych mediach, to ludzie zdemoralizowani. Niestety, nie zabraknie ich na listach wielu bezideowych partii, których głównym celem zdaje się być tylko władza. Nowa Prawica idzie do europarlamentu z ludźmi, którzy wiedzą co chcą i do czego dążą. Ludźmi, którzy są w pełni ideowi i wiarygodni.

Atmosfera panująca na sali budująca. Na wznoszącej fali sondażowych badań, w których Kongres Nowej Prawicy regularnie notuje wyniki na granicy progu wyborczego, można poczuć nadzieję i wiarę w sukces. Wyniki sondażowe to nie tylko znak dla nas, że idziemy w górę. To także znak dla naszych potencjalnych wyborców. Tych, którzy podczas poprzednich wyborów bali się zagłosować na Nową Prawicę. ‘’Głos stracony, zmarnowany’’, ‘’Nie macie szans’’, ‘’I tak się nie dostaniecie’’ tego typu hasła można było usłyszeć z każdej strony. Telewizja, internet, prasa. Dzisiaj, otwieramy nowy rozdział. Przełamanie tych błędnych myśli. Dzisiaj to co niemożliwe staje się możliwe, a to co było tak dalekie, jest już na wyciągnięcie ręki. Nie można tej szansy zmarnować.

Na kongresie pojawili się także członkowie Nowej Prawicy z Gorzowa.

Mateusz Kowalczyk

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Discussion

4 Responses to “Mateusz Kowalczyk: II Kongres Nowej Prawicy”

 1. Bardzo żałuję, że nie mogłam osobiście uczestniczyć w tym jakże nadzwyczajnym, pełnym wrażeń wydarzeniu. Artykuł napisany niemal, że profesjonalnie. Popieram i pozdrawiam! ;)

  Posted by Sylwia | 24 marca 2014, 21:51
 2. Bardzo dobry artykuł! Pełen szacunek dla autora! Uczestniczylem w wydarzeniu i po przeczytaniu artykułu wiem, że próbowałbym ująć to w podobne słowa. Super oddaje klimat całej imprezy :)

  Posted by Artur | 25 marca 2014, 06:34
 3. Tym razem chyba naprawde warto zaglosowac

  Posted by sympatyk | 25 marca 2014, 23:31
 4. Salon wpadł w jakiś trans. Perspektywa dostania się KNP do Sejmu, i jednocześnie nie dostania się PSL (to da pełny sukces) zmartwiła lokalną agenturę. Co by to było, wybory wygrywa PiS, potem PO, jakieś ochłapy dla SLD, w Sejmie KNP, PSL poza Sejmem. Marna to perspektywa dla Salonu. Perspektywa eliminacji najpierw zielonej komuny, potem postkomuny.

  Relacja z Kongresu trwała 2-3 minuty. Wybrane wypowiedzi Korwina Mikke. Miejsce Grodzkiego jest … Debata z Biedroniem. Słowo o niepełnosprawnych. Nic o Kosiniaku Kamyszu. „Antyżydowski Stanisław Michalkiewicz”. O Wiplerze dwie sekundy. I opinia Palikota. Krzysztof Skórzyński Fakty na koniec.

  Z rozpaczy odjęli PiSowi i dodali PO. Debil uwierzy w wahania i cyferki, mądry nie. Za tydzień w faktach będzie Palikot 8 procent, SLD 8, PSL 6 plus 2, KNP 3 minus 2.

  Posted by AW$LD | 11 kwietnia 2014, 22:49

Post a Comment