//
czytasz właśnie...

Gorzów Wielkopolski

Mateusz Kowalczyk: Gorzów nie dla idiotów, lecz dla ludzi wolnych i przedsiębiorczych

 • Gorzów Wielkopolski to miasto bez perspektyw na pracę i normalne, spokojne życie. Miasto biednych mieszkańców.

Dlaczego tak się dzieję? Widzę dwie przyczyny.  Po pierwsze, im więcej pieniędzy w budżecie, tym mniej w kieszeniach mieszkańców. Jak to działa? Miasto, aby utrzymać hordy urzędników w Urzędzie Miasta, straż miejską, pomniki władzy w postaci filharmonii gorzowskiej, nierentownych spółek miejskich, ustanawia maksymalne stawki podatkowe od nieruchomości, dojąc mieszkańców tak jak tylko może. Po drugie, ze względu na brak możliwości zarobkowych . Firmy powstają tam, gdzie koszty są jak najniższe a swoboda prowadzenia działalności gospodarczej jak największa. Nie bez powodu coraz więcej Polaków rejestruje swoje firmy w Anglii czy Irlandii.

Biednych mieszkańców nie stać na korzystanie z rozrywek, butików, czy też restauracji. Czego oni potrzebują? Pieniędzy! Tak więc mamy w centrum miasta biura banków i kantory chwilówek. Gorzowianie najczęściej zaciągają kredyty konsumpcyjne, nagminnie korzystają ze sklepów z tanią odzieżą, a jedzenie kupują w tanich marketach. Centrum miasta to siedlisko banków i lumpeksów. Jest na nie zapotrzebowanie.

Koniecznie trzeba uwolnić lokalną gospodarkę, sprzedać z licytacji lokale będące w zasobie miejskim, obniżyć podatki i odciąć miasto od prowadzenia biznesów, które są tylko i wyłącznie nieuczciwą konkurencją dla prywatnych przedsiębiorców. Wolny rynek sam ureguluje proporcje sklepów w centrum miasta. Wedle potrzeb mieszkańców.

Wkrótce wybory samorządowe. Co zwycięży – populizm czy zdrowy rozsądek? Wierzę w zdrowy rozsądek gorzowian. Nie można jednak wykluczyć, że i tym razem zostaną wybrani cwaniacy i karierowicze, którzy – pod pozorem dbania o nasze dobro – uczynią wszystko, że będzie go nam systematycznie ubywać. Będą się opiekować naszymi pieniędzmi, czyli wydawać i dzielić je między sobą. Populiści doskonale wykorzystują naiwność wyborców i dlatego namawiają wszystkich do udziału w wyborach i oddawania na nich głosów. Namiętnie wykorzystują instrument demokracji, który umożliwia wymianę kagańca i regulację długości smyczy, na której nas trzymają.

Zatem najważniejsze pytanie brzmi: czy wybierzecie tych, którzy chcą prowadzić was za rączkę, jak małe dzieci, czy ludzi, którzy chcą oddać wam wolność decydowania o wydatkowaniu swoich ciężko zarobionych pieniędzy?

Decyzja należy do Was! 

Zapraszam do Nowego Gorzowa! Nowa Prawica – Nowy Gorzów!

Mateusz Kowalczyk

Autor jest Prezesem Oddziału Gorzowskiego KNP. Kandyduje do Rady Miasta Gorzowa w nadchodzących wyborach.

Discussion

7 komentarzy to “Mateusz Kowalczyk: Gorzów nie dla idiotów, lecz dla ludzi wolnych i przedsiębiorczych”

 1. Bardzo dobry artykuł.

  Czas na ludzi młodych!

  Posted by jan | 7 listopada 2014, 18:50
 2. Masz mój głos! 🙂
  Wybieram tych którzy chcą oddać Nam wolność decydowania o wydawaniu własnych pieniędzy ! 🙂

  Posted by fgf | 7 listopada 2014, 18:52
 3. Nowa Prawica – Nowy Gorzów!!!Jest o Was coraz głosniej!!! Powodzenia na wyborach!!! 🙂

  Posted by gienek | 7 listopada 2014, 18:55
 4. No i przekonał mnie

  Posted by jedrek | 7 listopada 2014, 22:09
 5. „kołchoz UE”, dzięki któremu w mojej WSI powstały porządne drogi, mój sąsiad może zmodernizować swoją gospodarkę a ja jestem w stanie studiować i wyjechać do stanów. Jak dla kogo „kołchoz” ;]
  Drogi Panie nie istnieje tylko czarne i tylko białe.

  Posted by well....01 | 7 listopada 2014, 22:37
  • Niestety istnieje tylko białe i czarne szare jest tylko ich mieszanką i od stężenia białego i czarnego ta szarość jest jaśniejsza lub ciemniejsza

   Posted by RP | 12 grudnia 2014, 11:58
 6. Panie, cytujesz Pan jakies okreslenie ”kolchoz”, ktore nawet nie padlo w tym tekscie. W Szwajcarii powstalo 3x wiecej drog niz w Polsce dzieki UE ? No chyba nie. ”Jestem w stanie studiowac i wyjechac z kraju” Tak! Ludzie wyjezdzaja z kraju po studiach, to prawda! TYLKO, ZE NA ZMYWAK DO ANGLII.

  Posted by widz | 9 listopada 2014, 01:52

Post a Comment