//
czytasz właśnie...

Okiem socjologa

Maciej Chocianowski: Proroctwa mnie wspierają

Okiem socjologa

Koniec świata został odwołany, w związku z tym mieliśmy możliwość radowania się z nadejścia kolejnego, socjalistycznego 2013 r. Ludzie banalni i naiwni powtarzają co prawda „oby był lepszy od poprzedniego”, ale w takie życzenia wierzą już chyba tylko Donald z Vincentem. Ludzie poważni natomiast wsłuchują się w mowę proroków. Nadejście Nowego Roku to zawsze okazja do promocji wizjonerów. Odbywa się to w sposób następujący. 31 grudnia kandydaci na jasnowidzów na całym świecie rozsiadają się wokół swoich czarodziejskich rekwizytów i jadą równo z przepowiedniami. W sumie plotą co tam im do głowy tylko przyjdzie: w przyszłym roku papież zajdzie w ciążę, w nadchodzącym roku kosmici zaatakują spółdzielnię mleczarską w Parzymiechach, Lech Wałęsa w towarzystwie trzydziestu karłów zagra w filmie porno, legendarny Yeti- człowiek śniegu będzie kandydował do parlamentu Brunei, itd., etc. Jednak razu jednego pewnemu prorokowi zdarzył się wypadek przy pracy. Ów dzielny mąż przepowiedział kiedyś, że księżna Diana zginie w wypadku samochodowym. I co? I zginęła. Taki fart.

Życie owego przepowiadacza przyszłości radykalnie się zmieniło. Przeszedł na zawodowstwo. Prorokował, doradzał, majestatycznie wpadał w trans, ucinał pogawędki ze zmarłymi, a przed jego drzwiami ustawiała się kolejka żądnych wrażeń i wiedzy dotyczącej przyszłości klientów. Oczywiście każdy coś tam prorokowi zapłacił, prawdopodobnie wg cennika. Nie wiem jak potoczyły się dalsze losy tegoż wróża, w każdym razie pozazdrościłem mu. Postanowiłem niniejszym, że Nowy Socjalistyczny 2013 Rok rozpocznę od swoich prywatnych wizji. A nuż się uda! Patrzę zatem w moją magiczną kulę, intensywnie obserwuję układ Tarota, gapię się nawet mojemu kotu w paszczę. Widzę, widzę…

1. Styczeń. Pod koniec miesiąca krajem wstrząśnie tzw. „afera transseksualna”. Poseł Joachim Brudziński z PiS upije się w restauracji sejmowej. Zataczając się w sejmowych korytarzach napatoczy się na poślęcie Grodzkie i z okrzykiem „chodź tu maleńka!” pochwyci je w okolicach krocza. Ze zdumieniem i obrzydzeniem poseł Brudziński wytrzeźwieje gwałtownie, bowiem stwierdzi, że Grodzkie niczego sobie tak naprawdę nie obcięło, a cała ta zmiana płci to czysta mistyfikacja. Wybuchnie skandal. Powołana zostanie Sejmowa Komisja Śledcza ds. Zbadania Krocza Poślęcia Grodzkiego. Obrady komisji trwać będą przez wiele miesięcy. Poza tym w styczniu podrożeje paliwo.

2. Luty. Rząd przyjmie nowelizację Kodeksu Pracy. W myśl nowych przepisów zredefiniowane zostanie pojęcie „zatrudnienia”. Od momentu wejścia w życie nowego prawa „praca” ma być traktowana jako wartość wielce lukratywna. W związku z trudną sytuacją na rynku pracy osoby zatrudnione traktowane będą jako szczególnie uprzywilejowane, a to wiąże się z zobowiązaniami wobec pracodawców. Dlatego każdy pracownik zobligowany zostanie do wypłacania wynagrodzenia swemu pracodawcy zgodnie z zawartą umową. Szczegóły dotyczące wynagrodzeń pracodawców określi Ustawa. W lutym ceny paliw płynnych pójdą nieco w górę.

3. Marzec. Przez cały marzec rząd premiera Donalda Tuska straszyć będzie społeczeństwo dymisją. Społeczeństwo będzie przerażone i będzie prosić rząd o pozostanie na straży naszego dobrobytu. Jednocześnie WSZYSTKIE instytuty badań opinii publicznej wskazywać będą na rosnące poparcie i wzrost zaufania wobec ekipy rządowej, które w połowie miesiąca utrzymywać się będzie na poziomie 107%. Pod koniec miesiąca Rada Ministrów wycofa się z planu rezygnacji i naród odetchnie z ulgą. Marzec będzie także miesiącem podwyżek cen paliw.

4. Kwiecień. Podczas szczytu Unii Europejskiej z udziałem prezydentów państw dojdzie do przełomowego wydarzenia. Prezydent Bronisław Komorowski przeprosi naród niemiecki za krzywdy i upokorzenia jakich doznali Niemcy podczas wojny i tuż po niej. Przeprosi też za zbrodnie jakich dokonywali Polacy na Niemcach. Kanclerz Niemiec Angela Merkel przyjmie ten gest pojednania ze zrozumieniem i stwierdzi, że „lepiej późno niż wcale, ale oczekujemy od Polski czegoś więcej, oczekujemy rekompensaty finansowej”. Prezydent Komorowski przy okazji przeprosi również Żydów za holokaust. Ceny benzyny w kwietniu pójdą w górę.

5. Maj. Sejm zajmie się parytetami. Na listach wyborczych w odpowiednich proporcjach będą musiały znaleźć się nie tylko kobiety, ale także: geje, lesbijki, zoofile, nekrofile, Romowie, Eskimosi, muzułmanie, niepełnosprawni, rudzi, działacze związkowi, Karol Strasburger, hodowcy zwierząt futerkowych i członkowie Związku Niesłusznie Pokąsanych Przez Mrówki Faraona. Maj będzie miesiącem znacznego wzrostu cen paliw.

6. Czerwiec. W czerwcu nie wydarzy się nic znaczącego, jedynie paliwo trochę podrożeje.

7. Lipiec. Prezydent, premier i minister spraw zagranicznych wspólnie ogłoszą wypowiedzenie wojny Czechosłowacji. Ponieważ na mapie świata nie ma już dawno takiego państwa, przeto nasi dobrodzieje ogłoszą druzgocące zwycięstwo. Będzie to kolejny sukces naszej polityki zagranicznej dobitnie podkreślający mocarstwowy charakter naszej państwowości. W lipcu z powodu upałów rząd podniesie akcyzę na paliwa w wyniku czego ich cena znacząco wzrośnie.

8. Sierpień. Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki zainicjuje budowę trzech stadionów żużlowych jednocześnie. „Musimy walczyć o godność zawodników Falubazu. Jeden stadion jest potrzebny do przeprowadzania treningów, drugi niezbędny jest do rozgrywania zawodów, a trzeci przecież musi być na wszelki wypadek”- powie prezydent Kubicki. W sierpniu w Zielonej Górze, podobnie jak w całym kraju podrożeje benzyna i inne paliwa.

9. Wrzesień. Odejdzie Wielce Wartościowy Człowiek prof. Władysław Bartoszewski. Podczas swoich uroczystości pogrzebowych wygłosi referat na temat szkodliwości antysemityzmu i tradycyjnie zwymyśla opozycję. Nie uda się udowodnić, czy wrześniowa podwyżka cen paliw ma cokolwiek wspólnego z popisami oratorskimi Pana Profesora.

10. Październik. Wprowadzone zostaną nowe przepisy ruchu drogowego. Odtąd w terenie zabudowanym obowiązywać będzie prędkość 16 km/h i poza terenem zabudowanym 18 km/h. Na autostradzie- 19 km/h. Ponadto każdy kierowca zobowiązany będzie posiadać latarkę, kielnię, mleczko do demakijażu, skarpetki bezuciskowe- zdrowe, smart fon, tablet i sekatory. Tak na wszelki wypadek. Eksperci ekonomiczni twierdzić będą, że zmiana przepisów ruchu drogowego pociągnęła za sobą październikową, nieuchronną podwyżkę cen paliw.

11. Listopad. Zmiany podatkowe. Podatek dochodowy zostanie wydłużony do dziesięciu lat od śmierci płatnika. Ze względu na trudną i skomplikowaną sytuację finansową Państwa rodziny zmarłych zobligowane zostaną do uiszczania podatku dochodowego za osobę zmarłą w wysokości ostatniej wpłaty dokonanej przez zmarłego. Czas dokonywania płatności wyznaczy się na okres dziesięciu lat. Do tego rodzina zobowiązana będzie do uiszczenia kosztów manipulacyjnych w wysokości 976, 34 zł miesięcznie (tabela opłat manipulacyjnych będzie mogła ulec zmianie wg decyzji właściwego Urzędu Skarbowego). Przy okazji zmian podatkowych podrożeje również paliwo.

12. Grudzień. Zima zaskoczy drogowców. W związku z końcem roku rząd zdecyduje się na podwyżkę cen paliw.

I tak to będzie pokrótce wszystko w tym roku wyglądało. Mówi się, że to żadna sztuka być prorokiem we własnym kraju, więc jestem pewien, że co najmniej połowa moich przepowiedni się spełni.
Maciej Chocianowski

Discussion

No comments yet.

Post a Comment