//
czytasz właśnie...

Gorzów Wielkopolski

Kto zarobi na śmieciach?

Gorzowskimi śmieciami nie będzie bezpośrednio zajmowała się gmina Gorzów, lecz Związek Celowy Gmin MG-6. Jest to bardzo ważne, gdyż radni stracą skuteczną kontrolę nad finansami tej instytucji. Związki Celowe wymykają się spod rygorów ustawy o samorządzie i z tej przyczyny mogą być miejscem różnych ciemnych operacji.

Prezydent Jędrzejczak chciał, aby opłaty za śmieci były wyższe o ok. 3 mln zł od tego, na co mu pozwoliła ostatecznie Rada Miasta. Po co Związkowi 3 mln więcej?  Nie wiadomo. A może ktoś chce zrobić interes życia? Niektórzy radni nie wykluczają takiej ewentualności. Co na to wskazuje? Na sesji obradującej nad ulgami dla dzieci zastępca prezydenta Sejwa powiedział, że w systemie zabraknie ok. 3 mln zł, jeśli uchwali się niższe stawki dla dzieci.

W związki z tym radny Sebastian Pieńkowski zadał mu publicznie kilka pytań. Skąd ma takie wyliczenia i skąd wie, że zabraknie? Czy zna już wyniki przetargu, który nie został jeszcze ogłoszony? Czy wie już kto go wygrał i za ile? Skąd takie dokładne informacje o brakujących pieniądzach przed rozstrzygnięciem przetargów? 

Nie otrzymał odpowiedzi, a o tych ważkich i trafiających w sedno pytaniach nie poinformowały żadne lokalne media. Znamienne! 

Discussion

One Response to “Kto zarobi na śmieciach?”

  1. mam pytanie dlaczego w czytelni biblioteki gorzowskiej niema tygodnikow w sieci oraz do rzeczy

    Posted by krzysztof wrobel | 22 marca 2013, 13:10

Post a Comment