//
czytasz właśnie...

Gorzów Wielkopolski

Kto zabija entuzjazm Ludzi dla Miasta?

Ajajajaj, Radio Gorzów najpierw doniosło a potem wiadomość usunęło (przynajmniej z frontpage’a), że ktoś zabija entuzjazm ludzi! Uspokajam – nie wszystkich. Na szczęście w Gorzowie nie grasuje ani morderca, ani seryjny samobójca. Według radia ktoś (???) zabija entuzjazm Ludzi dla Miasta.

Sprawa jest poważna, bo oni nie tylko przytulili liczne fotele w Radzie Miasta, ale przede wszystkim dali Gorzowowi na zbawcę Pana Prezydenta Jacka Wójcickiego. Tyle dobra na raz za ich sprawą spłynęło na nasze biedne miasta, a teraz jakiś zbrodzień śmie zabijać nie tyle ich samych, ale to co mają najcenniejsze. Wcale nie chodzi o diety, których utrata może przyczyną licznych zgryzot, ale o ich entuzjazm.

Zabić entuzjazm Pani Marty Bejn-Bejnarowicz oraz jej koleżanek i kolegów – czy można sobie wyobrazić większą potworność? Świecili nam jako słońce i teraz co to będzie? („Co to będzie, gdy słoneczko zajdzie za daleko? Wiernych sobie pozasmuca, radość sprawi kretom. „) Mieli ożywić ulicę Chrobrego, obiecali zrewitalizować centrum i przychylić nieba wszystkim gorzowianom. Tyle się namalowali ławek, pozatykali dziur w jezdniach, zorganizowali liczne happeningi, tyle włożyli serca i po pół roku ich entuzjazm kaput?!

Słuszna racja, że radio pyta „Kto zabija entuzjazm Ludzi dla Miasta?”. Dramatyzm tego pytania wybrzmiewa apelem: weźmy się wszyscy razem w kupę i złapmy a następnie surowo ukarzmy tę Schwein, która podstępnie odbiera naszym radnym entuzjazm. Nie ma żartów, gdyż brak entuzjazmu jest zaraźliwy i  – nie daj Boże – złapie go Prezydent Wójcicki, Wiceprezydenci, prezesi spółek miejskich … Strach pomyśleć do czego to może doprowadzić? Gorzów jest na zakręcie. Nasze smutne położenie pogłębia fakt, że w Zielonej Górze jakoś nikt nie chce ukatrupić entuzjazmu tamtejszym radnym. Dlaczego tylko nam się przytrafia tak sromota? To niesprawiedliwe. Falubazy nie są przecież wcale od nas lepsi.

Smutne jest także to, że pod artykułem zamieszczonym (a potem usuniętym z frontpage’a) na witrynie Radia Gorzów jacyś niewdzięczni obywatele naszego miasta zamieścili karygodne komentarze (także usunięte) odnoszące się do LdM, np.:

–  „naopowiadali naiwnym bajek a rządzenie to nie jest bajka”,

– „Entuzjazm to Pani bebe ma tylko do zamknięcia centrum, wyrzucenia tramwajów i jeszcze niech wójt wyremontuje kamienice”,

-„Entuzjazm….Aż mnie brzuch ze śmiechu boli. Banda nieudaczników, którzy tylko do wiejskich zabaw się nadają”.

P.S. Na stronie internetowej Radia Gorzów przez pewien czas był zamieszczony 16.06.2015 r. w dziale „najnowsze artykuły” tekst zatytułowany „Kto zabija entuzjazm Ludzi dla Miasta?”. Wieczorem już go w tym dziale nie było.  Wolność słowa wolnością słowa, ale sabotażem politycznym i wodą na młyn jest choćby sugerowanie, że grupie naszych radnych ktoś zabił entuzjazm.  Takie twierdzenie jest szkodliwe i głupie. To gorsze niż zbrodnia, to błąd! Ktoś powinien za to beknąć.

W artykule tym przywołane były m.in. następujące słowa Pana Radnego Rawy:

„…to, co było siłą nowego ugrupowania w gorzowskiej Radzie Miasta, jest sukcesywnie tłamszone. […] Półroczne rządy w mieście nowej ekipy pokazują, że wchodzi ona w stare buty”.

Artykuł ten można znależć tu: 

http://radiogorzow.fm/radio-gorzow/wiadomosci-radia-gorzow/kto-zabija-entuzjazm-ludzi-dla-miasta/

http://www.zachod.pl/radio-zachod/serwis-informacyjny/region/kto-zabija-entuzjazm-ludzi-dla-miasta/

Discussion

No comments yet.

Post a Comment