//
czytasz właśnie...

Pod fasadą

Kaczyński i PiS kokietują ukraińskiego nazistę

  • Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski twierdzi, że prezes Jarosław Kaczyński i PiS „poślizgną się na sprawie Ukrainy”, gdyż umizgują się do banderowców, czyli nazistowskiej partii Swoboda.

W wywiadzie dla onet.pl ks. Zalewski stwierdził, że zachowanie polskich polityków w sprawie Ukrainy jest groteskowe. „[…] wizyta J. Kaczyńskiego na Majdanie nie była przypadkowa. I jego słowa „Sława Ukrainie! – Herojam Sława!” też przypadkowe nie były. Bo on postawił sytuację tak – w myśl starej zasady – że wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. A więc naziści – i ktokolwiek, kto jest na Ukrainie przeciwko Putinowi – jest moim przyjacielem. Otóż ja tę zasadę uważam za błędną. Jest to błąd nie tylko J. Kaczyńskiego, ale i Jerzego Buzka czy Grzegorza Schetyny – oni też tak krzyczeli na Majdanie. […] Ten jego okrzyk „Sława Ukrainie! – Herojam Sława!” będzie kluczowy w krytyce prezesa PiS. Ale jak już to krzyknął, to musi wziąć odpowiedzialność.”

Więcej: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ks-isakowicz-zaleski-uslyszalem-ze-j-kaczynski-ma-plan-jak-przepedzic-komunistow/0fkbn

Discussion

No comments yet.

Post a Comment