//
czytasz właśnie...

Gorzów Wielkopolski

Jest źle to dobże (sic!)

jest żle to do dobże

  • W jednym ze spotów premier Kopacz chwali się miliardami euro, które to mają zmienić naszą szarą rzeczywistość. Warto jednak zadać sobie pytanie. Czym się różni władza z czasów Gierka od obecnej władzy ? Wtedy były budowy, na których kradło się łyżką, a sprzęt dostarczały polskie firmy jak np. FaDroMa. Dziś, po sprzedaniu wszystkich zakładów produkcyjnych buduje się i owszem, ale kradnie się już w porównaniu do lat 70-tych FaDroMą. Dług publiczny tymczasem wzrósł kilkukrotnie.

Stara gierkowska władza „jechała” na sukcesach sportowców. W połowie lat 70-tych były to triumfy siatkarzy, piłkarzy, żużlowców, oraz medale na IO w Montrealu i Monachium. Dziś każdy „platformers” chętnie przyjdzie zagrzać się w ciepełku naszych sportowców. Z kolei lokalnym kacykom pozostały żużlowe derby z Zieloną Górą.

Zabrakło trzy lata temu dobrej woli, tj. wsparcia dla gorzowskich piłkarzy. Nie zagrał więc Stilon na centralnym szczeblu, nie odbył się mecz ze szczecińską Pogonią. Dla kibiców Stilonu to taka sama świętość, jak dla kibiców Stali derby z Falubazem. Ale przecież kibice Stilonu to „ekstrema” czcząca żołnierzy wyklętych, czy też obchodząca rocznicę Powstania Warszawskiego.

Na jednym z bloków na os. Piaski napisano: „jest źle to dobże” (sic!). Rzeczywiście jest coraz lepiej. Maria Wasiak dostaje kilkaset tys. zł odprawy, podobnie kolega Tuska, członek zarządu Orlenu. Ministrowi spraw wewnętrznych nie tak dawno wymsknęło się, że państwo polskie istnieje teoretycznie. Gorzów też jest miastem „w teorii”. 200 mln zł długu (padają różne liczby od 170 do 230), teoretycznie można się leczyć, praktycznie żeby zrobić rezonans czy poważniejszy zabieg trzeba wsiadać do busa do Szczecina z napisem S3. Teoretycznie można tu studiować, teoretycznie można otworzyć biznes płacąc 24 zł za metr kwadratowy lokalu plus 1.100 zł ZUSu plus media. Teoretycznie można pojechać w Polskę pociągiem korzystając z dobrodziejstw kładki w Krzyżu. Teoretycznie można umyć się płacąc 15 zł za kubik wody po ukończeniu przez PWiK wielkiej inwestycji (proponuję wyrabiać sobie grupy inwalidzkie tam za jednorazową opłatą 15 zł można do woli kąpać się w Słowiance). Teoretycznie można zapisać dziecko na trening np. piłki ręcznej czy lekkiej atletyki. Tymczasem spotykam np. bezrobotnego kioskarza który musiał po 20 latach zwinąć interes (1.000 zł mies. na ZUS). Otrzymał on pismo z tej szacownej instytucji że za 17 lat nabierze praw emerytalnych. Przyszła emerytura: 400 zł. Dziękuję Jego ekscelencji Donaldowi Teraz Unii Się Kłaniamy.

Za: http://mydlo-i-powidlo.blog.pl/2014/09/25/jest-zle-to-dobze-sic/

Discussion

One Response to “Jest źle to dobże (sic!)”

  1. Oj tam oj tam. Typowy antypolski rząd reprezentujący obóz zdrady i zaprzaństwa. Nie ma się nad czym rozpisywać. No chyba, że to taka przykrywka i te zarobki, i ta emigracja to taki rodzaj kamuflażu rezerwy strategicznej :D.

    Posted by Marcin | 28 września 2014, 19:49

Post a Comment