//
czytasz właśnie...

Gorzów Wielkopolski

Gorzów jak rodzina …

  • Prezydent Gorzowa miał przemożną chęć wyjazdu ze swoim dworem na szkolenie do Herford i tak też się stało. Niemieckie miasto jest dla niego  – jak to z namaszczeniem podkreśla – „miastem strategicznym dla naszej współpracy”. Jeśli twierdzi, że „naszej”, czyli ich, to zaprzeczać mu nie należy. Utrzymuje, że ”strategicznym” –  trudno u-cha-cha. Mówi, że na szkolenie, niech mu będzie, szkolenie he – he.

Aby kurturarnie wypić i zakąsić na krzywy, np. na koszt podatnika, to nie wolno tego w żadnym razie nazwać prostacko – np. balety, libacja czy też balanga. Tu pasuje – szkolenie albo wyjazd studyjny. Kultura musi być! Rada Miasta postawiła się jednak i nie dała 27 000 zł na ochl…, przepraszam…, znaczy się na szkolenie.

W rodzinie pijaka żona chowa przed mężem ostatnie pieniądze, które ma na życie. Bluzga on ją za to niemiłosiernie i wynosi z domu cokolwiek, i sprzedaje na wódę.

Nasza Rada Miasta to nie jest umęczona żona, a prezydent to nie pijak. Ewentualnie występuje tylko podobieństwo sytuacyjne. Jędrzejczak nie zbluzgał, a tylko opieprzył radnych i zarzucił im, że są nieodpowiedzialni. Mebli jednak nie musiał wynosić ze swego gabinetu i sprzedać na giełdzie, by opłacić szkolenie. Po prostu wziął sobie pieniądze z miejskiej kasy i już. Jak się jest wszystkimi czterema kończynami w korycie, to dostęp do melasy jest nieograniczony.

W sprawie tego szkolenia sekretarz urzędu miejskiego bezczelnie oświadczył, że „pojedziemy za pieniądze, które moglibyśmy wydatkować na coś innego”. Czy kogoś w Gorzowie zbulwersuje pan Jeremicz, który otwarcie przyznaje, że można by te środki „wydatkować na coś innego”, ale wyda się je na szkolenie? Czy wkurzy się ktoś, że dla urzędasa wywalenie 27 000 zł nie jest „to przecież jakiś niebotyczny koszt”?

Są w naszym biednym kraju ludzie na świeczniku, których prędzej wykończą przemożne żądze niż demokracja.

Czytaj ponadto: http://przewietrzyc-gorzow.pl/najwazniejsze-to-wypic-i-zakasic

Discussion

No comments yet.

Post a Comment