//
czytasz właśnie...

Gorzów Wielkopolski

Gorączka w Gorzowie narasta

  • Może już jutro Sąd Okręgowy w Szczecinie potwierdzi winę prezydenta Jędrzejczaka i da mu prawomocny wyrok. Dość powszechne jest przekonanie, że wyrok będzie skazujący.  Podniecenie w PiS i PO wzrasta. Obie partie przygotowują się do batalii o prezydencki fotel. Oficjalny gorzówek huczy od plotek i scenariuszy wydarzeń, które mają się ponoć ziścić w najbliższych miesiącach.

Według nich komisarzem w mieście zostanie Maciej Henryk Woźniak, który ma utorować drogę na urząd poseł Sibińskiej, a może nawet sam zechce wejść do gry. Na przeszkodzie stoi spadająca popularność tej formacji i możliwa jej dezintegracja. Z kolei PiS myśli o wystawieniu do wyborów, które mają być we wrześniu, poseł Rafalskiej. Sęk w tym, że ponoć ona nie bardzo chce. Innego dobrego kandydata nie widać, a na dodatek gorzowski PiS jest osłabiony konfliktem wewnętrznym.

To zresztą nie jedyny problem Prawa i Sprawiedliwości w naszym województwie. Mimo, że jest ono drugą co do liczby parlamentarzystów partią w województwie, to na sprawy lokalne nie ma właściwie żadnego istotnego wpływu. Partia ta przegrała wybory w Żaganiu – nie ma ani jednego radnego. Mało tego, żaden pisowiec nie piastuje urzędu gospodarza gminy (na 83 gminy), jak również starosty powiatowego (14 powiatów). Nie ma też w istocie nic do powiedzenia w sejmiku wojewódzkim oraz radach Zielonej Góry i Gorzowa. Czy mimo to potrafi zdobyć Gorzów wykorzystując swoje ostatnie sukcesy sondażowe?

Discussion

No comments yet.

Post a Comment