//
czytasz właśnie...

Precz z komuną

Gardzimy wami, politykami z łaski obcych, bogaczami z przekrętów, pustymi celebrytami

  • Na Kongresie Ruchu Narodowego padło wiele jasnych i prostych słów, radykalnie odmiennych od mowy-trawy sączonej przez telewizory. Czy deklaracje złożone przez przywódców tego Ruchu zdoła on zamienić w czyny z nimi zgodne, to się okaże w nadchodzących wyborach. Ruch Narodowy na razie ostrożnie deklaruje chęć wzięcia udziału w przyszłych wyborach parlamentarnych.

Przemysław Holocher, przywódca ONR, podkreślił, że władza i salon boją się RN, „bo nie ma nas w kartotekach SB i WSI i nie mogą nas szantażować”. Zarzucił opozycji w parlamencie, że na pokaz udaje oburzoną, a po cichu wspiera wszystko „co utrzymuje republikę okrągłego stołu”.

Robert Winnicki wypalił prosto z most: „Chcemy powiedzieć bardzo wyraźnie dzisiejszej klasie politycznej, elitom republiki okrągłego stołu: „wasz czas już minął, wasz czas dobiega końca”. … Nie wierzymy w system, który zbudowaliście w naszym kraju. … Gardzimy wami, politykami z łaski obcych, bogaczami z przekrętów, pustymi celebrytami.” Ogłosił ponadto wojnę z lewactwem, z agresją Ruchu Palikota czy SLD słowami: Tę ideologiczną agresję musimy odeprzeć, tak jak odpychaliśmy bolszewizm i komunizm. Albo my, albo oni. To jest wojna”.

Z kolei Artur Zawisza skoncentrował się na sprawach międzynarodowych. Według niego celem cele Ruchu Narodowego to: obronić złotówkę, wypowiedzieć Traktat Lizboński, nie dopuścić do egzekucji Pakietu Klimatycznego i wzrostu cen energii. M.in. powiedział: „Tak jak wyszliśmy z komunistycznego Układu Warszawskiego, tak wypowiemy unijny Traktat Lizboński . … Ruch Narodowy przyrzeka wypowiedzieć traktat podpisany przez prezydenta (Lecha) Kaczyńskiego i skierowany do głosowania przez premiera (Donalda Tuska), a odbierający suwerenność Rzeczypospolitej Polskiej”.

O gospodarce  mówił Przemysław Holocher  i Krzysztof Bosak. Podkreślili oni, od gospodarki zaczyna się budowanie siły w nowoczesnym państwie. Natomiast R. Winnicki zwrócił uwagę na potrzebę deregulacji i  wolności dla sektora Małych Średnich Przedsiębiorstw.

Discussion

No comments yet.

Post a Comment