//
czytasz właśnie...

Gorzów Wielkopolski

Dobra robota radnych Pieńkowskiego i Jałowego

Radni PiS Sebastian Pieńkowski i Robert Jałowy porównali poziom podatków lokalnych w Gorzowie i Zielonej Górze. Wyszło im, że w Gorzowie władza bardziej łupi obywateli niż w Zielonej Górze.

W Gorzowie podatek od nieruchomości (budynki, mieszkania) jest o ok. 74% wyższy niż w Zielonej Górze. Natomiast podatek ten w odniesieniu do działalności gospodarczej jest wyższy o ok. 26%. Za mieszkanie 74 m2 mieszkania w Gorzowie trzeba zapłacić 82 zł podatku, a w Zielonej Górze – 50 zł.

Zielona Góra nie tylko ma niższe podatki, ale i większe niż Gorzów dochody. W ciągu ostatnich 3 lat uzyskała ona o 200 mln zł więcej niż miasto rządzone przez nieprawomocnie skazanego prezydenta.

Tak wysoki podatek od nieruchomości w Gorzowie uchwaliła rada miasta głosami radnych PO, SLD i Nadziei dla Gorzowa. Ale gorzowianie (głównie starej daty), jak gdyby nigdy nic, hołubią aferzystów takich jak Jędrzejczak i kochają lewicę – od SLD po PO. Natomiast młodzi głosują nogami i wybierają miejsce do życia byle dalej od tego skorumpowanego i drogiego miasta. Niestety.

 

 

 

Discussion

No comments yet.

Post a Comment