//
czytasz właśnie...

Gorzów Wielkopolski

Do Gorzowa wróciła cenzura!

Telewizja publiczna ocenzurowała naszą manifestację patriotyczną!

TVP Gorzów jako jedyne lokalne medium zignorowało nasz przemarsz ze 100-metrową flagą Polski. W imieniu organizatorów został wysłany list z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji. Pismo wysłane zostało ponad tydzień temu i trafiło do: prezesa Artura Górca, Agaty Sendeckiej i biura TVP Gorzów. Niestety do dnia dzisiejszego żadnej odpowiedzi nie otrzymaliśmy. Poniżej treść listu do redakcji tvp.

 

Szanowna Redakcjo TVP Gorzów!

Wczoraj, w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, na terenie Gorzowa odbyła się patriotyczna manifestacja, podczas której maszerowaliśmy ze 100-metrową flagą Polski. Chcieliśmy w ten sposób wyrazić nasz ogromny szacunek dla symbolu naszego kraju.

Z zażenowaniem i oburzeniem oglądaliśmy wczorajsze wydanie informacji lokalnych, w których nie było żadnej wzmianki na temat tego historycznego wydarzenia, jakim było niesienie największej w kraju polskiej flagi. Wydanie wiadomości zdominowała natomiast posłanka Rafalska, której to bacznie przyglądaliście się, jak rozdawała małe flagi w centrum miasta. Uważamy, że takie manipulowanie faktami jest skandaliczne. Nie wiemy, jakimi przesłankami kierował się wydawca programu. Możemy się tylko domyślać, że czynniki polityczne były głównym powodem całkowitego zignorowania patriotycznej manifestacji, zgodnie z zasadą: “jeśli o czymś nie powiedzą w telewizji, to coś nie istnieje”. Szef gorzowskiego ośrodka regionalnego Artur Górec w jednym z ostatnich wywiadów dla “Gazety Lubuskiej” stwierdził: TVP Gorzów nie jest ona ani lewicowa, ani prawicowa, tylko regionalna. I to jest podstawowe kryterium. Na czym wobec tego polega misja telewizji publicznej? Dlaczego działania patriotyczne w mieście są przez Waszą stację tak skrupulatnie ignorowane? Dlaczego dopuszczacie się jawnej manipulacji dotyczącej lokalnych bieżących wydarzeń? Czy uważacie Państwo, że rozdawanie małych flag w centrum miasta jest ważniejszym wydarzeniem niż przemarsz pół tysiąca osób ze 100-metrowa flagą?

TVP Gorzów jako jedyne lokalne medium zignorowało nasz przemarsz, dlatego oczekujemy ustosunkowania się do powyższych pytań.

 

Rafał Zapadka

Damian Kowalczyk

Mirosław Raiter

Stanisław Bieda

Discussion

No comments yet.

Post a Comment