//
czytasz właśnie...

Pod fasadą

Demonstranci za 150 hrywien?

  • Na blogu” Dwa grosze. Finansowa samoobrona” cynik9 przywołuje artykuł „Demonstranci ukraińscy zachęceni obietnicą pieniędzy”, zamieszczony w szwajcarskiej gazecie „Schweiz magazyn”, i podaje:

„protesty ludności w Kijowie mogą być wprawdzie spontaniczne, ale niekoniecznie bezinteresowne. Za skandowanie „rewolucja, rewolucja” i robienie zadym demonstranci podobno pobierają 150 hrywien, co się przelicza na 13,23 Euro. Tego czy opłaca się za tę cenę zostać spałowanym nie wiemy; być może jest to kwestia ryzyka zawodowego aspirujących polityków.

Niedyskretni Szwajcarzy zastanawiają się też skąd się wzięła, i to akurat na czas, masa olbrzymich flag EU z kółkiem z żółtego drutu kolczastego w środku. Każda z takich flag to wydatek kilku tysięcy franków. Czyżby ofiarność biednych ukraińskich mas była aż tak wyjątkowa? I to w środku kryzysu?

Chyba oczywiście aby Konrad Adenauer Stiftung,  finansujący rdzennie ukraińską partię UDAR obywatela Niemiec Kliczki,  znalazł jeszcze jakiegoś zaskórniaka… Nie jest to wykluczone.”

Więcej: http://dwagrosze.com/

Discussion

No comments yet.

Post a Comment