//
czytasz właśnie...

Rozkład cywilizacji

Brak kary śmierci to barbarzyństwo

  • Robert Winnicki, lider Ruchu Narodowego, uważa, że zbrodniarza Trynkiewicza już dawno powinna spotkać kara śmierci. Elity władzy oskarża on o ośmieszanie naszego państwa.

„1. Po pierwsze – bo nie potrafiły stawić oporu idiotycznej, demoliberalnej modzie i, wzorem państw zachodnioeuropejskich, całkowicie zniosły karę śmierci w polskim prawodawstwie.

2. Po drugie – bo przez ćwierć wieku idioci rządzący naszym krajem nie wpadli na to, że w połowie drugiej dekady XXI wieku najgroźniejsi przestępcy, skazani wcześniej na śmierć, będą wychodzić na wolność. Rząd Tuska podjął próbę wprowadzenia ustawy specjalnej, ale niezdarność i opóźnienia sprawiły, że… nie obejmie ona Trynkiewicza.

3. Obrazu żałości dopełnia, budzące najwyższe wątpliwości, „znalezisko” w celi Trynkiewicza tuż przed jego planowanym zwolnieniem z więzienia. Wygląda to na nieudolną próbę zatrzymania homoseksualnego gwałciciela i mordercy dzieci w celi za wszelką cenę – pomimo, że poronione polskie prawo mówi jasno – dzisiaj powinien wyjść na wolność.

Trzeba przy tej okazji powiedzieć bardzo jasno – opowiadamy się za najwyższym wymiarem kary ze względu na sprawiedliwość. Bo po to właśnie w pierwszym rzędzie jest wymiar sprawiedliwości – żeby ją wymierzać. Ochrona społeczeństwa czy unieszkodliwianie przestępców są również ważne, ale znajdują się na dalszych miejscach w hierarchii celów. Istnieją zaś takie zbrodnie, które domagają się, by ukarano je najwyższym wymiarem kary – karą śmierci. Należy o tym pamiętać stale. Skandal związany z uwolnieniem Trynkiewicza jest tylko okazją, żeby o tym przypomnieć.”

Więcej: http://robertwinnicki.blog.pl/

 

Discussion

No comments yet.

Post a Comment