//
czytasz właśnie...

Regionalia

Andrzej Wayda: Janusz Korwin-Mikke w Nowej Soli

  • Cieszy duże zainteresowanie wykładami Janusza Korwin-Mikke. W Nowej Soli, gdzie przy okazji tego rodzaju wykładów, dawniej bywalo kilkanaście osób, we czwartek 10 października br. w Domu Kultury, na wykładzie była dobrze ponad setka ludzi. Zabrakło miejsc siedzących i słuchacze stali w korytarzu, lub siedzieli na schodach. Audytorium było zapełnione w większości młodymi ludźmi.

Janusz Korwin-Mikke między innymi opowiadał: dlaczego nie ma rozwoju w podboju kosmosu? – bo podpisano konwencje zabraniajacą osiągania korzyści ekonomicznych z badań kosmicznych. Rządzą nami idioci – lewicowi intelektualiści – dodał lider KNP.

Gdy Kongres Nowej Prawicy dojdzie do władzy, zniesie się obowiązek wysokiej opłaty ZUS, młodzi ludzie jednak będą musieli płacić, przez jakiś czas, około 1/3 wysokości obecnej składki, tytułem spłaty zobowiązań emerytalnych zaciągniętych za czasów PRL i III RP, mając jednak świadomość, że żadnej emerytury w przyszłości z tego nie otrzymają. Dla zachowania ciągłości państwa te zobowiązania będzie trzeba spłacić. Podatek VAT obniżony zostanie do 15%, bo tego wymaga UE. Natychmiast zniesie się podatek dochodowy. Obniżenie podatków spowoduje w krótkim czasie znaczny wzrost gospodarczy. Przedsiębiorcy którzy nie będą ograbiani z tytułu zatrudnienia pracowników, będą mogli uruchomić zatrudnienie na dodatkowe dwie lub trzy zmiany.

Słuchacze oklaskami podziękowali JKM za wykład. W części przeznaczonej na dyskusję nie zabrakło ciekawych pytań i odpowiedzi. Wielu uczestników wyraziło chęć wstąpienia do KNP (Kongresu Nowej Prawicy), którego zarys programu przestawia JKM przy okazji wykładów.

Po wykładzie można było zakupić książki autorstwa JKM i otrzymać w książce podpis Autora.

Nie zabrakło tez wspólnych pamiątkowych zdjęć.

Andrzej Wayda

Discussion

No comments yet.

Post a Comment